Eirokomisāre: Austrumeiropai jābūt dzirdamākai Briselē

Austrumeiropas balsij jābūt dzirdamākai Briselē, tā ceturtdien pēc tikšanās ar Latvijas premjeru Krišjāni Kariņu ("Jaunā Vienotība") uzsvēra Eiropas Komisijas priekšsēdētājas vietniece, vērtību un pārredzamības komisāre Vera Jourova no Čehijas. 

Latvija tāpat kā citas Austrumeiropas valstis šobrīd saskaras ar nebijušu dezinformācijas, naida runas un propagandas vilni no Krievijas, un Eiropai kopīgi ir jāveido mehānismi savas informatīvās telpas aizsardzībai, atzīmēja Jourova.

Čehiju pārstāvošās Eiropas komisāres Jourovas atbildības joma ir tādi jautājumi kā politikas atklātība un pārredzamība un vienlaikus arī cīņa ar dezinformāciju, naida runu un viltus ziņām. Tieši dezinformācijas jautājumi ir galvenais iemesls viņas vizītei Baltijas valstīs, kas tiek sākta ar Rīgas apmeklējumu.  

Jourova sacīja: "Iemesls ir acīmredzams – šīs trīs valstis [Latvija, Lietuva, Igaunija] šobrīd saskaras ar spēcīgu Krievijas propagandas spiedienu. Vēlējos klātienē pārliecināties, kāda ir situācija Latvijā un kā varam palīdzēt to pārvarēt. Un vēl viens iemesls vizītei ir mana pārliecība, ka Austrumeiropas balsij būtu jābūt vairāk dzirdamai Briselē."

Tikšanās laikā ar premjeru Kariņu pārrunātas Eiropas likumdošanas iniciatīvas, kas varētu aizsargāt informatīvo telpu – Digitālo pakalpojumu tiesību akts un Mediju brīvības akts, kā arī politiskās reklāmas regulējumu. Vizītes laikā eirokomisārei paredzētas tikšanās arī ar Latvijas mediju pārstāvjiem, mūsu valstī strādājošajiem ārvalstu, to skaitā Krievijas, žurnālistiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti