«Eho Moskvi» akcionārs bez galvenā redaktora ziņas atlaiž radiostacijas žurnālistu

 Pēc galvenā akcionāra "Gazprom Media" pieprasījuma ceturtdien no amata atlaists Krievijas liberālās radiostacijas "Eho Moskvi" pārraižu vadītājs Aleksandrs Pļuščevs, kas gan noticis bez galvenā redaktora ziņas, pārkāpjot radiostacijas statūtus.

Akcionārs piedraudējis ar atlaišanu arī radiostacijas galvenajam redaktoram Aleksejam Venediktovam, ja viņš nepiekritīs Pļuščeva atlaišanai.

Trešdien Pļuščevs savā mikroblogā "Twitter" uzdevis jautājumu, vai prezidenta administrācijas vadītāja Sergeja Ivanova dēla nāve ir vai nav pierādījums augstāko spēku eksistencei. Ivanova dēls 2005.gadā uz gājēju pārejas notrieca sirmgalvi, kura vēlāk mira, taču augstās amatpersonas dēlam izdevās izvairīties no jebkāda soda. Šīs nedēļas sākumā Ivanova dēls noslīka atvaļinājuma laikā Apvienotajos Arābu Emirātos.

"Gazprom Media" valdes priekšsēdētājs Mihails Ļesins paziņoja, ka Pļuščevs esot atlaists saistībā ar "visu žurnālista ētikas normu pārkāpšanu".

Ļesins norādījis, ka trešdienas vakarā Pļuščeva atlaišanu apspriedis ar Venediktovu. "Es viņu brīdināju, ka, ja viņš nepieņems šo lēmumu, tad to izdarīšu es. Viņš teica, ka padomās," piebilda "Gazprom Media" priekšsēdētājs.

Komentējot radiostacijas darbinieku paziņojumus sociālajos tīklos par prettiesisko lēmumu, viņš norādījis, ka "viņiem ir tiesības ko tādu rakstīt "Twitter". Manuprāt, kad lieta saistīta ar morāles principiem, pirmajā vietā jābūt tiem, nevis kaut kādiem formāliem statūtu principiem. Es viņu vietā nokaunētos."

Radiostacijas ģenerāldirektore Jekaterina Pavlova, kura personīgi uzteica žurnālistam darbu, pavēstījusi, ka par Pļuščeva atlaišanas likumību var lemt tikai tiesa. "Mēs esam gatavi uzsākt tiesvedību šajā jautājumā," piebilda Pavlova.

Tomēr Venediktovs paziņojis, ka Pļuščevs darbu turpinās. Venediktovs uzsvēra, ka pavēle par atlaišanu ir pretrunā ar radiostacijas statūtiem, saskaņā ar kuru nevienu žurnālistu nedrīkst atlaist bez galvenā redaktora klātbūtnes un paraksta.

Ļesins paziņoja, ka Pļuščeva atlaišana jau ir izlemts jautājums un, ja "Eho Moskvi" galvenais redaktors nepiekritīs žurnālista aiziešanai, tad "ļoti iespējams", ka tas beigsies arī ar paša Venediktova atstādināšanu.

Viņš gan neminēja, kāds darba likumdošanas pants varētu tikt izmantots šajā gadījuma, "to atrisinās juristi".

Venediktovs paziņojis, ka negrasās atkāpties no amata. "Es neatkāpšos, nevaru tādā grūtā stāvoklī pamest Mihailu Jurjeviču [Ļesinu]. Es saprotu, kurš un kā uz viņu izdara spiedienu, taču viņam jāsaprot, ka statūtu pārkāpšana ir korporācijas beigas, "Gazprom Media" beigas," sacīja Venediktovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti