Ebreji visā pasaulē sāk svinēt Hanukas svētkus

Ebreji visā pasaulē sāk atzīmēt Hanukas jeb gaismekļu svētkus. Tos ievada lielā tradicionālā deviņzaru svečtura pirmās sveces aizdegšana.

Eiropā lielākais – 10 metrus augstais svečturis – izveidots Vācijas galvaspilsētā Berlīnē pie Brandenburgas vārtiem, un to aizdedza ebreju kopienas pārstāvji un 98 gadus vecā Margota Frīdlendere, kura pārdzīvojusi holokaustu. Ceremonijā piedalījās arī Vācijas tieslietu ministre, Berlīnes mērs, kristīgās baznīcas pārstāvji un citas amatpersonas. Tomēr lielākais prieks par pasākumu bija vairākiem simtiem dalībnieku, kuri ar dejām un dziesmām atzīmēja svētku sākšanos.

Lielie ebreju svečturi svētdien tika iedegti arī Jeruzalemē, Amerikas Savienoto Valstu galvaspilsētā Vašingtonā pie prezidenta rezidences Baltā nama un citās pasaules pilsētās. Sveces kopumā degs deviņas dienas un simbolizēs gaismas triumfu pār tumsu un demokrātijas triumfu pār tirāniju. Hanukas svētkos tiek pieminēta Jūdas Makabeja sacelšanās pret okupācijas spēkiem otrajā gadsimtā pirms mūsu ēras un Jeruzalemes otrā tempļa atgūšana.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti