Panorāma

Vairākkārt piemēro 2000 eiro sodu

Panorāma

Izdots M.Miglas-Streičas debijas romāns ’’Matildes gadsimts’’

Dienvidkorejā Covid-19 trešais vilnis

Dienvidkoreja piedzīvo trešo Covid-19 uzliesmojumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem un 4 mēnešiem.

Dienvidkoreja, kurai sākotnēji veiksmīgi izdevās apstādināt Covid-19 izplatību, tagad ir vīrusa trešā uzliesmojuma priekšā. Tur saslimušo skaita pieaugums ir viens no augstākajiem reģionā. Pieaugot inficēto skaitam un arī Covid-19 jaunā paveida izplatībai, šonedēļ valstī ieviesti jauni, stingrāki ierobežojumi.   

Dienvidkoreja, kur dzīvo aptuveni 52 miljoni cilvēku, šobrīd piedzīvo jau trešo vīrusa uzliesmojuma vilni. Pirmajā, kas bija februāra beigās, pāris nedēļas ik dienu reģistrēja ap pieciem simtiem jaunu infekciju. Pēc tam situācija normalizējās līdz septembra sākumam. Rudenī pāris nedēļas ik dienu atklāja ap trim simtiem jaunu saslimšanas gadījumu.

Bet trešais uzliesmojums, kad tiek reģistrēti aptuveni deviņsimt līdz tūkstoš jauni gadījumi dienā, sākās decembra pirmajā pusē un ilgst vēl šobrīd.

Ik reizi, kad situācija pasliktinās, varasiestādes ievieš dažādus ierobežojumus. To, cik situācija nopietna, vērtē skalā no viens līdz trīs ar puspunktiem. Piemēram, valsts galvaspilsēta Seula šobrīd novērtēta ar skaitli 2,5, tā Latvijas Televīzijai skaidro vietējā iedzīvotāja.

“Pirms pāris dienām valdība lēma par jauniem ierobežojumiem Seulā un ap to esošajos rajonos. Aizliegts pulcēties vairāk par četriem cilvēkiem,” stāstīja Sedžona Universitātes lektore Minseo Kima.

 “Kafejnīcās var iegādāties ēdienu tikai līdzņemšanai, bet restorāni tiek slēgti deviņos vakarā. Arī lielveikaliem jāveras ciet deviņos. Papildus tam, slēgtas ir sporta zāles un tamlīdzīgas vietas. Ja situāciju novērtēs ar skaitli trīs, tad darbība būs jāpārtrauc arī frizieriem un citiem mazākiem uzņēmumiem. Valdība nevēlas līdz tam nonākt, jo tādējādi šie uzņēmumi zaudētu daudz ienākumu,” stāstīja Kima.

Apmeklējot jebkuru publisku vietu, tai skaitā dodoties pakaļ ēdienam, kas paredzēts līdzņemšanai, ikvienam jāreģistrējas ar savu QR kodu vai arī jāaizpilda ar roku anketa, kur tiek sniegti personas dati.

Daudzviet tiek mērīta arī iedzīvotāju temperatūra.

Cilvēki šādas prasības izprot un tas ir viens no iemesliem, kādēļ, situācijai pasliktinoties, iespējams apstādināt straujāku vīrusa izplatību, skaidroja Kima.

“Cilvēki ir ļoti piesardzīgi un cenšas pēc iespējas mazāk doties laukā. Mums šeit vispār nav protestu, jo pilsoņi uzskata, ka valdība visu dara pareizi.

Iepriekš Covid-19 testu veica par maksu, bet kopš decembra tas ir bezmaksas. Jebkurš var doties uz tuvāko punktu un veikt testu. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc inficēto skaits pieaudzis. Bet kopumā iedzīvotāji pozitīvi vērtē valdības darbu,” stāstīja Kima.

“Tā kā inficēto skaits palielinās par aptuveni tūkstoti dienā, nākušas talkā privātās klīnikas. Tās apturējušas savu ikdienas darbību, lai uzņemtu Covid-19 pacientus. Līdz ar to šobrīd slimnīcu pietiek,” stāstīja Minseo Kima.

Dienvidkoreja bija arī viena no pirmajām valstīm, kur šonedēļ reģistrēja Covid-19 jauno mutāciju, kas sākotnēji tika konstatēta Anglijā. Iedzīvotāji par to saņēmuši brīdinājumus un aicināti būt vēl piesardzīgāki. Pašlaik gan situācija tiek kontrolēta un slimnīcās vietu skaits ir pietiekams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti