Dānija vēlas izvietot patvēruma meklētāju centrus ārpus Eiropas

Dānija vēlas aktīvāk sadarboties ar citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, lai nogādātu patvēruma meklētājus īpašos centros, kas atrodas ārpus Eiropas. Par to paziņojis Dānijas integrācijas ministrs Kore Dībvads.

Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad Ruanda paziņojusi par nevēlēšanos viena pati organizēt šo procesu. Migrācijas politikas jautājumi šajā nedēļā tiek apspriesti arī Zviedrijas galvaspilsētā Stokholmā.

Dānija vēlas izvietot patvēruma meklētāju centrus ārpus Eiropas
00:00 / 00:42
Lejuplādēt

Iepriekšējā Dānijas sociāldemokrātu valdība bija piedāvājusi valstī patvērumu meklējošās personas pārcelt uz īpašiem, ārpus Eiropas Savienības esošiem uzņemšanas centriem uz laiku, kamēr tiek izskatīts viņu pieprasījums.

Šajā likumā gan netika minēta neviena konkrēta valsts, kurā šādi centri tiktu izvietoti, taču pat pēc bēgļu statusa saņemšanas personai būtu tur jāpaliek.

Tagad Dānijas valdība, kuru joprojām vada sociāldemokrāti, vēlas šādus centrus veidot kopā ar Eiropas Savienību vai vismaz grupu valstu.

Iepriekš Kopenhāgena šādu Eiropas sadarbību uzskatīja par lēnu un sarežģītu, taču tagad daudzās valstīs viedokļi esot mainījušies un arvien aktīvāk tiek runāts par daudz stingrāku Eiropas līmeņa patvēruma politiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti