Dānijā vairs nebūs obligāti jālieto sejas maska

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Dānijas valdība piektdien paziņoja, ka Dānijas sabiedriskajā transportā vairs nebūs jāvalkā sejas maskas, tādējādi atceļot pēdējo obligāto ar sejas aizsegiem saistīto ierobežojumu.

Transporta ministrijas paziņojumā norādīts, ka prasību valkāt sejas maskas Dānijā bija paredzēts atcelt 1. septembrī, taču šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad Dānijas veselības iestādes atcēla ieteikumu starp cilvēkiem ievērot viena metra attālumu sabiedriskās vietās.

Maskas joprojām būs obligātas lidmašīnās un lidostās, kur tiek piemēroti starptautiskie gaisa transporta likumi.

Atgriešanās pie normālas dzīves

“Mums bija prasība valkāt sejas maskas, pārvietojoties sabiedriskajā transportā un izkāpjot no tā, jo var būt grūti ievērot nepieciešamo attālumu no citiem. Bet, kad vairs nav prasības ievērot distanci, mēs esam izvēlējušies atcelt arī šo noteikumu, ”sacīja Dānijas transporta ministrs Benijs Engelbrehts.

Salīdzinājumā ar Norvēģiju un Somiju, kurās ir līdzīgs iedzīvotāju skaits, Dānijā kopumā pandēmijas gaitā ir reģistrēts krietni lielāks inficēšanās gadījumus skaits. Dānijā kopš Covid-19 izplatības sākuma saslimuši 328 000 iedzīvotāju, kamēr Somijā un Norvēģijā inficēto skaits ir aptuveni trīsreiz mazāks.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vienlaikus progress iedzīvotāju vakcinācijā ir ļāvis no 5,8 miljoniem Dānijas iedzīvotāju pilnībā vakcinēt vairāk nekā 60%. Šāds rādītājs ļauj Dānijai ieņemt trešo vietu Eiropā pēc vakcinēto iedzīvotāju proporcijas, kamēr Latvijā ir ceturtais zemākais rādītājs.

Dānijas Nacionālās veselības aģentūras direktora vietniece Helēna Bilsteda Probsta savā paziņojumā sacīja: “Tagad mēs labi kontrolējam infekcijas izplatību visā sabiedrībā. Tādējādi mēs varam pielāgot infekcijas ierobežošanas mehānismus tā, lai cilvēki varētu saglabāt normālu ikdienas dzīvi, vienlaikus cienot profilakses ieteikumus.”

Masku nevalkātājus ķer ar dronu

Kopš pandēmijas sākuma dažādas pasaules valstis ir mēģinājušas piemērot atšķirīgus sejas masku valkāšanas nosacījumus. Valdības izmantojušas dažādas “burkāna vai pātagas” taktikas: no masku izsniegšanas par brīvu līdz pat dronu izmantošanai, lai pieķertu likumpārkāpējus, kas publiskās vietās uzdrošinās parādīties bez sejas maskas.

Līdz šim starp valstīm, kas ir atļāvušas iedzīvotājiem pilnībā atteikties no obligātas maskas lietošanas, ir Ķīna, Zviedrija, Ungārija un Jaunzēlande, arī lielākā daļa ASV, lai gan motivācijas šādiem valdību lēmumiem ir bijušas dažādas. Izraēla par šādu soli paziņoja jūnija vidū, bet ātri no lēmuma atteicās, jo strauji pieauga saslimstība.

Tikmēr Āzijā masku valkāšana sabiedriskās vietās bija izplatīta ilgi pirms Covid-19, ļaujot sabiedrībai adaptēties vieglāk nekā reģionos, kuros šāda rīcība bija sveša. Āzijā sejas maskas kļuva izplatītas SARS uzliesmojuma laikā 2002. un 2003. gadā, un daudz cilvēku Ķīnā, Japānā un Dienvidkorejā turpinājuši tās valkāt arī gripas sezonas laikā, kā arī dienās, kad ir slikta gaisa kvalitāte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti