Covid-19 risku dēļ PVO aicina ievērot piesardzību slēpošanas kūrortos

Pasaules Veselības organizācija (PVO) aicinājusi valstis ievērot piesardzību, atjaunojot slēpošanas trašu darbību. Lielāko risku inficēties ar Covid-19 rada nevis pati slēpošana, bet cilvēku pārvietošanās un pulcēšanās kalnu kūrortos.

“Patiesās problēmas rodas lidostās un tūristu autobusos, kas ved cilvēkus uz un no slēpošanas kūrortiem. Arī slēpošanas pacēlājos un vietās, kur pulcējas cilvēki bez pieredzes. Vietās, kur pulcējas daudz cilvēki un var rasties inficēšanas riski,” norādīja PVO pārstāvis Maiks Raians.

Tomēr Pasaules Veselības organizācijas pārstāvji nesniedz skaidru atbildi, vai un kad atsākt slēpošanas trašu darbu.

Šī problēma jau radījusi plašu rezonansi Eiropā. Vācija pagājušajā nedēļā aicināja citas valstis slēgt trases līdz janvāra sākumam. Šādu pieeju atbalsta Francija un Itālija, bet Austrija un Šveice sola Ziemassvētkos kalnu kūrortos uzņemt viesus. 

Slēpošanas trases darbu atsākušas arī vairākas Austrumeiropas valstīs, tai skaitā Rumānijā un Polijā. Taču klientiem jāievēro stingri profilakses pasākumi – jālieto sejas maskas, jālieto dezinfekcijas līdzekļi un jāievēro noteikts attālums no citiem. Jādezinficē arī slēpes un cits aprīkojums.

KONTEKSTS:

Stingro karantīnas ierobežojumu ieviešana vairākās Eiropas valstīs nesusi gaidītos rezultātus – ar Covid-19  inficēto skaita pieaugums samazinās, un vairākas Eiropas valstis paziņojušas, ka pirms Ziemassvētkiem mīkstinās Covid-19  dēļ noteiktos pulcēšanās ierobežojumus, lai iedzīvotāji varētu šo laiku pavadīt kopā ar pašiem tuvākajiem. Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena gan aicināja valstis neatcelt ierobežojumus pārāk strauji, lai novērstu koronavīrusa trešo uzliesmojumu Eiropā pēc Ziemassvētkiem.

Koronavīrusa inficēto skaits pasaulē 25. novembrī pārkāpa 60 miljonu atzīmei, bet no Covid-19  miruši jau vairāk nekā 1,4 miljoni cilvēku.

Par jaunā koronavīrusa izplatīšanos Ķīnas centrālās daļas pilsētā Uhaņā, kurā dzīvo 11 miljoni cilvēku, Ķīna informēja Pasaules Veselības organizāciju (PVO) pērnā gada nogalē. PVO 2020. gada martā paziņoja, ka Covid-19 sasniegusi globālās pandēmijas līmeni.

Dažus mēnešus vēlāk – vasarā – Eiropā bija vērojama infekcijas izplatības mazināšanās, kas ļāva atcelt virkni stingro ierobežojumu. Tomēr septembra vidū PVO brīdināja, ka Eiropai rudens mēnešos būs jāsaskaras ar Covid-19 koronavīrusa izraisīto nāves gadījumu skaita pieaugumu. 

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti