Covid-19, iespējams, apdraud arī Āfrikas gorillu populāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 2 mēnešiem.

Jaunā koronavīrusa infekcija Covid-19, iespējams, apdraud arī Āfrikas gorillu populāciju. Inficēšanās risku dēļ līdz 1. jūnijam slēgts Virungas nacionālais parks Kongo Demokrātiskajā Republikā.

Zinātnieki noskaidrojuši, ka dzīvnieki ar jauno koronavīrusu neinficējas un vienīgais izņēmums varētu būt cilvēkveidīgie pērtiķi.

Piemēram, kalnu gorillām ir konstatētas cilvēkiem raksturīgas elpceļu slimības, tāpēc jau iepriekš ceļotājiem bija liegts pietuvoties dzīvniekiem pārāk tuvu. Patlaban Ugandā, Ruandā un Kongo dzīvo tikai apmēram 1000 lielo pērtiķu, un to aplūkošana un iepazīšana ir svarīga šo valstu tūrisma nozares sastāvdaļa.

Ceļotāji no Eiropas, Japānas un ASV maksā simtiem dolāru, lai vērotu šos dzīvniekus dabiskos apstākļos, un epidēmijas apstākļos inficēšanās risks ir būtiski pieaudzis. Ugandas un Ruandas varas iestādes pagaidām nav noteikušas ceļošanas aizliegumu, tomēr nacionālo parku pārstāvji sola ievērot visus visstingrākos drošības pasākumus. Pandēmijas apstākļos arī būtiski samazinājies tūristu skaits, un tas mazina draudus gorillu populācijai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti