Ciprs oficiāli paziņo par demisiju un ārkārtas vēlēšanām septembrī

Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs ceturtdienas, 20.augusta, vakarā paziņojis par savu atkāpšanos no amata, ziņo ārvalstu mediji.

„Es drīzumā tikšos ar republikas prezidentu un iesniegšu savu un valdības atkāpšanās rakstu,” uzrunā televīzijā paziņoja Ciprs.

Parlamenta ārkārtas vēlēšanas Grieķijā notiks 20.septembrī.

Tāpat, komentējot savu lēmumu, Grieķijas valdības vadītājs paziņoja, ka ir izsmelts politiskais mandāts, ko iedzīvotāji viņam sniedza 25.janvāra balsojumā. Cilvēkiem tagad jāizvērtē viss paveiktais. 

Vēlēšanās Ciprs uzņemsies savas partijas „Syriza” līderību, lai gan viņš ir saskāries ar nesaskaņām ar dažiem partijas biedriem saistībā ar taupības pasākumiem.

Ciprs zaudēja vairākumu parlamentā pēc domstarpībām ar viņa partijas “Syriza” radikālo spārnu, kas iebilda pret piekāpšanos starptautiskajiem aizdevējiem, vēsta “Reuters”.

Iepriekš 44 “Syriza” deputāti atteikušies atbalstīt Cipra akceptēto vienošanos ar aizdevējiem. Ciprs grasās piedāvāt rīkot ārkārtas vēlēšanās, mēģinot stiprināt atbalstu sev pēc domstarpībām viņa partijā. 

Avots Grieķijas valdībā, kas vēlējās palikt anonīms, norādīja, ka Ciprs varētu rosināt uzticības balsojumu viņa administrācijai, kas savukārt var novest pie ārkārtas vēlēšanām, vēsta “Bloomberg”.

šāds Grieķijas valdības vadītāja lēmums nav negaidīts. Par iespējamo uzticības balsojumu un ārkārtas vēlēšanām šonedēļ paziņoja enerģētikas ministrs. Arī premjers jau jūlijā pauda, ka politiskie satricinājumi nav vēlami tikai līdz vienošanās panākšanai ar partneriem eirozonā par jaunu glābšanas aizdevuma programmu. 

Ciprs par premjeru kļuva pēc šogad janvārī notikušajām ārkārtas vēlēšanām. 

Vēstīts, ka ceturtdien, 20.augustā, Grieķija no trešās finanšu palīdzības programmas saņēmusi aizdevuma daļu 13 miljardus eiro apmērā. Dienu pirms tam memorandu par līdzekļu piešķiršanu apstiprināja eiro zonas finanšu ministri

Kopumā turpmāko trīs gadu laikā Grieķija saņems 86 miljardus eiro. Tā priekšnosacījums ir reformas cīņai ar saprašanās memorandā uzskaitītajām nopietnajām ekonomiskajām un sociālajām problēmām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti