Būtidžedžs izstājas no cīņas par demokrātu nomināciju ASV prezidenta amatam

Bijušais Indiānas štata Sautbendas pilsētas mērs Pīts Būtidžedžs izstājies no cīņas par demokrātu partijas nomināciju ASV prezidenta amatam. Savu lēmumu viņš publiskojis dienu pēc Dienvidkarolīnas pavalstī notikušajām priekšvēlēšanām, kurās uzvarēja bijušais viceprezidents Džo Baidens.

Būtidžedžs lēmumu pamatojis, sakot, ka jāapvieno partija un valsts. Esot pienācis patiesības mirklis, un, ņemot vērā mazās izredzes uzvarēt, viņš nolēmis paiet malā. Partijai jāapvienojas, lai uzvarētu pašreizējo prezidentu Donaldu Trampu.

Tikmēr politikas eksperti Būtidžedža kampaņu dēvē par veiksmīgu. Nepazīstamajam politiķim, kurš publiski atzinis savu netradicionālo seksuālo orientāciju, izdevās gūt plašu atpazīstamību un uzvarēt pirmajās priekšvēlēšanās.

Tomēr aptauju dati liecina, ka lielākās izredzes iegūt nomināciju ir bijušajam viceprezidentam Džo Baidenam, kreisi noskaņotajam senatoram Bērnijam Sandersam un bijušajam Ņujorkas mēram un  miljardierim Maiklam Blumbergam.  

Lielāka skaidrība par demokrātu līderi būs pēc Lielās otrdienas balsojuma, kad priekšvēlēšanas vienlaikus notiks 14 pavalstīs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti