Britu premjere Meja vasarā varētu paziņot par atkāpšanos no amata

Lielbritānijai joprojām ir iespējas panākt izmaiņas līgumā par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES), bet britu parlamentāriešiem ir jānotur ieņemtā pozīcija. Ar šādu paziņojumu parlamenta pārstāvjus otrdien gatavojas uzrunāt britu premjerministre Terēza Meja. Eiropas Savienības galvenais "Brexit" sarunvedējs Mišels Barnjē gan vienošanās pārskatīšanu joprojām noraida, aicinot apsvērt iespēju par pastāvīgas muitas savienības izveidi ar Eiropu. Tikmēr britu presē izskan informācija, ka jau šovasar britu premjerministre Meja varētu paziņot par atkāpšanos no amata.

Meja vasarā varētu paziņot par atkāpšanos no amataUģis Lībietis

  Mejas biroja publiskotajā paziņojumā norādīts, ka "Brexit" sarunas ir iegājušas izšķirošajā fāzē un deputātiem ir jānotur savas pozīcijas, lai panāktu parlamenta pieprasītās izmaiņas un īstenotu "Brexit" noteiktajā laikā. Premjerministre otrdien gatavojas paust pārliecību, ka joprojām ir iespējams panākt prasītās izmaiņas strīdīgajā Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējuma jautājumā. Tāpat Meja cer panākt garantijas strādājošo tiesību un vides aizsardzībai, palielināt parlamenta ietekmi nākamajos izstāšanās posmos. Tas savukārt varētu nodrošināt izstāšanās līgumam nepieciešamo vairākumu parlamenta pārstāvju palātā, kas par "Brexit" jautājumu gatavojas debatēt jau šo ceturtdien.

  Eiropas Savienības galvenais "Brexit" sarunvedējs Mišels Barnjē pirmdien tikās ar Lielbritānijas "Brexit" lietu ministru Stīvenu Bārkliju, atkārtoti paziņojot, ka ES puse nepiekritīs izstāšanās līguma atvēršanai. Taču diskusijas joprojām turpināšoties.

  Barnjē izteicies, ka izejai no strupceļa britu premjerministrei Terēzai Mejai vajadzētu atbalstīt ideju par pastāvīgu muitas savienību ar ES. Šādu ierosinājumu ir izvirzījuši arī opozīcijā esošie leiboristi. Barnjē atzinis, ka svētdien publiskotā Džeremija Korbina vēstule Terēzai Mejai viņam ir likusies ļoti interesanta gan no satura, gan toņa viedokļa. Pati Meja leiboristu līdera ierosināto ideju par muitas savienību ir noraidījusi, paziņojot, ka Lielbritānijai pēc "Brexit" ir jābūt spējīgai pašai slēgt savus tirdzniecības līgumus.

  No savas puses Mišels Barnjē paudis izpratni par britu premjerministres nevēlēšanos atlikt "Brexit", tādējādi iegūstot vairāk laika sarunām, vienlaicīgi atkārtoti apgalvojot, ka Ziemeļīrijas robežas pagaidu noregulējums ir apdrošināšanas polise, kuru ES cer nekad nepielietot. Eiropas Savienības sarunvedējs arī uzsvēris, ka ir atlicis ārkārtīgi maz laika, lai noslēgtu vienošanos ar Londonu un Lielbritānija varētu pamest Eiropas Savienību jau 29. martā. Brisele joprojām gaida skaidrojumus par Londonas nākamajiem soļiem, jo iniciatīva par izstāšanos no ES ir nākusi tieši no Londonas. Par šī procesa uzsākšanu atbildīga bija Lielbritānija, un arī par pašreiz notiekošo atbildīga ir tieši Apvienotā Karaliste.

  Tikmēr vairākos britu preses izdevumos izskanējusi informācija, ka pēc "Brexit" īstenošanas britu premjerministre Terēza Meja jau šajā vasarā varētu atkāpties no amata. Šādus mājienus esot saņēmuši starptautiskās tirdzniecības ministrs Līams Fokss un uzņēmējdarbības ministrs Gregs Klārks. Tiek uzskatīts, ka šādā gadījumā Mejai būtu iespējas ietekmēt to, kurš būs nākamais Konservatīvās partijas līderis.

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti