Brazīlijas prezidents turpina apšaubīt Covid-19 draudus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Domstarpības starp Brazīlijas prezidentu Žairu Bolsonaru un vairākām valsts amatpersonām saistībā ar koronavīrusa krīzi valstī turpinās. Prezidents vairākkārt kritizējis veselības ministra piedāvātos ierobežojošos pasākumus, kā arī to ieviešanu atsevišķās pavalstīs un pilsētās. Bolsonaru politiskie pretinieki pieprasījuši prezidenta demisiju, jo valsts galvas rīcība krīzes laikā esot ciniska un krimināli bezatbildīga.  

ĪSUMĀ:

  • Brazīlijā Covid-19 slimnieku skaits tuvu 5000, miruši vairāk nekā 160.
  • Prezidents Bolsonaru: Covid-19 ir tikai “maza gripa”.
  • Bolsonaru kritizē ierobežojošos pasākumus, apšauba statistiku.
  • Viņš soctīklos ievietoja video, kā neievēro ierobežojumus, izbrauc pa galvaspilsētu.
  • Sociālie tīkli izdzēsa šos video, jo tie ir pretrunā ar oficiālajiem norādījumiem.
  • Daži štatu gubernatori, prezidenta sabiedrotie, tagad ir uzgriezuši viņam muguru.
  • Redzamākie prezidenta politiskie sāncenši aicinājuši viņu pamest amatu.
  • Viņuprāt, prezidenta rīcība krīzes laikā esot ciniska un krimināli bezatbildīga.
  • Sanpaulu un Riodežaneiro jau divu nedēļu garumā tiek rīkotas protesta akcijas
  • Prezidents ir zaudējis daudzu mēreno vēlētāju atbalstu.
  • Eksperti: Bolsonaru grib tikt atkārtoti ievēlēts 2022. gadā.
  • Ierobežojumi kaitēs ekonomikai; prezidents nevēlas tikt vainots krīzes izraisīšanā.  


Brazīlijā līdz šim apstiprināto koronavīrusa slimnieku skaits pamazām tuvojas 5000, bet miruši vairāk nekā 160 cilvēki. Brazīlija ir tā Latīņamerikas valsts, kas no vīrusa pagaidām cietusi visvairāk.

Tomēr tās prezidents Žairs Bolsonaru vairākkārt ir sacījis, ka Covid-19 ir tikai “maza gripa”, kritizējis ierobežojošos pasākumus atsevišķās pavalstīs un pilsētās, kā arī aicinājis atgriezties pie normāla dzīves ritējuma.

Brazīlijas prezidents turpina apšaubīt Covid-19 draudus
00:00 / 03:35
Lejuplādēt

Pagājušajā nedēļā viņš pat izteica šaubas par viņa paša valdības paziņoto jaunā koronavīrusa upuru skaitu Brazīlijā, sakot, ka tas var būt uzpūsts, lai kalpotu “politiskām interesēm”.

Galēji labējais valsts līderis paudis kritiku arī veselības ministra Luisa Enrikes Mandetas virzienā, kurš ierosinājis ierobežojošos pasākumus. Tāpat kritika skārusi daudzus štatu gubernatorus, kas ieviesuši šos pasākumus.

“Tas, kas mums šobrīd ir jāpakļauj kontrolei, ir panika un histērija, un tajā pašā laikā ir jāizstrādā stratēģija, lai glābtu dzīvības un izvairītos no milzīga bezdarba. Šobrīd daudzi mediji darbojas pret spalvu, tie izplata bailes. Ir jāsargā ģimeņu iztika. Ir jāatgriežas pie normālas ikdienas. Pavalstīm un pašvaldībām ir jāatceļ ierobežojošie pasākumi, tajā skaitā transporta un biznesa sektorā,” sacīja Bolsonaru. 

Savus skeptiskos uzskatus par Covid-19 uzliesmojuma ierobežojošo pasākumu nozīmi prezidents pauda arī ar sociālo tīklu “Twitter”, “Facebook” un “Instagram” starpniecību.

Divos videomateriālos bija redzams, kā prezidents pretēji veselības ministra ieteikumiem devies braucienā pa galvaspilsētu Brazilju.

Visi trīs sociālie tīkli šonedēļ izdzēsa šos video, jo to saturs bijis pretrunā ar oficiālo struktūru norādījumiem veselības aizsardzības jomā un cilvēki šādi tiekot pakļauti inficēšanās riskam, kas ir nepieļaujami.

Bolsonaru radikālā pieeja krīzei ir viņu izolējusi. Daži štatu gubernatori, prezidenta sabiedrotie, kas iepriekš atbalstījuši Bolsonaru galēji labējo politiku, tagad ir uzgriezuši viņam muguru. Savukārt pirmdien publicētā manifestā vairāki redzamākie prezidenta politiskie sāncenši aicinājuši viņu pamest amatu. Viņuprāt, prezidenta rīcība krīzes laikā esot ciniska un krimināli bezatbildīga.

Tādās pilsētās kā Sanpaulu un Riodežaneiro jau divu nedēļu garumā tiek rīkotas protesta akcijas. Cilvēki, izliekušies pa logiem vai nostājušies uz balkoniem, skaļi dauzīja katliņus. Šādu troksni varēja dzirdēt pat tādās apkaimēs, kur lielākā daļa iedzīvotāju pirms diviem gadiem notikušajās vēlēšanās balsoja par Bolsonaru.

Prezidents ir zaudējis daudzu mēreno vēlētāju atbalstu, taču viņš joprojām var paļauties uz saviem lojālajiem faniem.

Eksperti min, ka viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc Bolsonaru tik dedzīgi nostājies pret izolācijas pasākumiem, varētu būt viņa vēlme tikt atkārtoti ievēlētam 2022. gadā. Ierobežojošie pasākumi nozīmē nepatikšanas ekonomikai, un prezidents nevēlas tikt vainots ekonomiskās krīzes izraisīšanā. Tomēr tā ir riskanta stratēģija, jo iedzīvotāji nekavēsies saukt Bolsonaru pie atbildības arī par koronavīrusu izraisītajiem nāves gadījumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti