Brazīlijas aizsardzības ministrs noziedznieku iznīcināšanai vēlas izmantot snaiperus

Brazīlijas nākamais aizsardzības ministrs - atvaļinātais ģenerāls Auguštu Elenu vēlas izmantot snaiperus bruņotu noziedznieku iznīcināšanai. Tādā veidā likumsargi varētu atturēt noziedzniekus no citu cilvēku apdraudēšanas.

Ģenerālis apgalvo, ka tā nav jāuztver kā “licence nogalināt jebkuru”, bet jānosaka konkrēti kritēriji šādai rīcībai un jāapmāca karavīri. Galvenais mērķis esot atjaunot tautas cieņu pret kārtībsargiem. Šis ierosinājums vispirms izskanēja no jaunievēlētā Riodežaneiro gubernatora Vilsona Vicela, kurš vēlas policijai ļaut ar snaiperiem nošaut aizdomās turētos pat tad, ja policistu dzīvības nav apdraudētas.

Cilvēktiesību aktīvisti gan norāda, ka šādi ierosinājumi nemaz nav legāli. Elenu aizsardzības ministra amatam virza nupat ievēlētais prezidents - galēji labējais politiķis Žairs Bolsonaru, kurš solīja apkarot noziedzību valstī. Noziedzības jautājums dominēja arī nesen aizvadītajā vēlēšanu kampaņā.

Brazīlijā šogad konstatēts rekordliels slepkavību skaits – teju 64 tūkstoši gadā.

KONTEKSTS:

Brazīlijas prezidenta vēlēšanās oktobrī uzvarēja galēji labējais kandidāts Žairs Bolsonaru. Viņš balsojuma otrajā kārtā saņēma apmēram 55% balsu.

63 gadus vecais atvaļinātais armijas kapteinis Bolsonaru priekšvēlēšanu kampaņas laikā solīja atvieglot ieroču kontroles likumus un samazināt noziedzību. Eksperti norāda, ka tieši sabiedrības neapmierinātība ar augsto vardarbības līmeni un korupcijas skandāli veicināja galēji labēji orientētā politiķa uzvaru.

Runā pēc vēlēšanu rezultātu publiskošanas Bolsonaru solīja mainīt valsts likteni. Sabiedrība nedrīkstot flirtēt ar sociālismu, komunismu, populismu un kreiso ekstrēmismu. Viņa runu ar sajūsmu uztvēra tūkstošiem atbalstītāju, kuri bija pulcējušies pie politiķa mājām Riodežaneiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti