Barselonas terorakta aculieciniece Solveiga: Visi skrēja, tas bija instinkts izdzīvot

Ceturtdien pēcpusdienā, kad Barselonas centrā notika terorakts, tur ar saviem bērniem atradās arī Solveiga Krastiņa, kura dzīvo Barselonā. Viņa Latvijas Radio stāstīja, ka cilvēkus pārņēma panika, un visi metās bēgt kā izdzīvošanas instinkta vadīti dzīvnieki.

“Sajūta bija tāda, ka katrs domāja par sevi, tā kā būtu dzīvnieki – instinkts izdzīvot. Visi skrēja kaut kur ātrumā, klupdami, krizdami,” atcerējās Krastiņa.

“Es arī paķēru savu meitu ātri aiz rokas, un es sapratu, ka nekur tālu neaizskriešu. Tādēļ mēs ieskrējām vienā juvelieru veikalā. Tur uzreiz aiztaisīja durvis ciet. Un tā kā tur logi ir ložu necaurlaidīgi, tad mēs uzreiz jūtamies drošībā. Mēs tur arī palikām un sēdējām. Bet principā mēs bijām turpat, 50-100 metru attālumā no La Ramblas ielas. Ja mēs tur būtu tikuši, mēs tur arī būtu palikuši,” stāstīja Krastiņa.

Aculieciniece stāstīja, ka vēlāk policija viņai un bērniem bija ieteikusi doties mājās, jo ir noticis uzbrukums un terorists vēl neesot notverts.

Jau vēstīts, ka teroristu uzbrukumā ir gājuši bojā 13 cilvēki un vēl aptuveni 100 ir cietuši. Atbildību par notikušo ir uzņēmusies teroristiskā organizācijas “Daīš” jeb “Islāma valsts”. Policija pagaidām nav apstiprinājusi, vai uzbrucēji patiešām pieder šai teroristu organizācijai.

Traģiskie notikumi Barselonas centrā sākās ap pieciem vakarā pēc vietējā laika. Baltais mikroautobuss ir iebraucis uz populārā gājēju bulvāra ar nosaukumu La Rambla un lielā ātrumā notrieca vairākus cilvēkus.

Aculiecinieki stāstīja, ka mikroautobuss ir nobraucis vairākus simtus metru, apzināti griežoties no vienas ielas malas pie otras, lai aizķertu pēc iespējas vairāk kājāmgājēju. Šobrīd policija ir spējusi aizturēt divus vīriešus. Tiek ziņots, ka viens no viņiem bija tas, kurš ir noīrējis uzbrukumā izmantoto mikroautobusu. Otra vīrieša iespējamā saikne ar šo noziegumu pagaidām netiek atklāta. Viens no viņiem nāk no Marokas, bet otrs no Melilas, kas ir Spānijas anklāvs Ziemeļāfrikā.

Vēlāk naktī netālu kūrortpilsētā Kambrilsā policija ir nošāvusi vēl piecus teroristus.

Sestais iespējamais noziedznieks ir gājis bojā no sprādziena kādā privātmājā Barselonas pievārtē. Visticamāk, tieši tur tika izgatavotas pašdarinātās sprāgstvielas, ko izmantoja teroristi pašnāvnieki.

  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti