Barnjē: «Brexit» vienošanos varētu panākt astoņās nedēļās

Eiropas Komisijas “Brexit” sarunu delegācijas vadītājs Mišels Barnjē paudis optimismu par iespēju jau tuvāko nedēļu laikā panākt vienošanos ar Lielbritāniju par tās izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Patlaban esot atrisināti apmēram 85% problēmjautājumu.

Barnjē norādīja, ka “Brexit” vienošanos ir iespējams noslēgt sešu vai astoņu nedēļu laikā. Bet tas noteikti jāizdara līdz novembra sākumam, un patlaban esot cerības, ka tas izdosies.

Vienlaikus viņš norādīja, ka sarunas ir ļoti smagas un vēl joprojām nav atrisinātas nopietnākās problēmas.

Savukārt eksperti informēja, ka Londona un Brisele cerēja izstāšanās vienošanos noslēgt līdz šā gada 18. un 19.oktobrī gaidāmajam Eiropas Savienības samitam, lai dokumentu būtu iespējams ratificēt pirms britu izstāšanās no bloka nākamā gada martā. Tomēr problēmas rada vēl joprojām neatrisinātā Īrijas un Ziemeļīrijas robežproblēma un savstarpējās tirdzniecības jautājumi.

KONTEKSTS:

2016.gada jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no ES. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza 2017.gada martā, bet Lielbritānijas izstāšanās sarunas no ES sākās 2017.gada jūnijā. Lielbritānijas izstāšanās no ES plānota 2019.gada 29.martā. Pēc tam ir paredzēts gandrīz divus gadus garš pārejas posms.

Eiropas Komisija (EK) jūlija otrajā pusē aicināja dalībvalstis un uzņēmējus gatavoties gadījumam, ja Lielbritānijas izstāšanās no ES jeb "Brexit" notiks bez vienošanās starp Londonu un Briseli. Joprojām nav pārliecības, ka līdz "Brexit" datumam stāsies spēkā ratificētā vienošanās par Lielbritānijas izstāšanos, norādīja EK.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti