Baltkrievijas tiesa nolasīs spriedumu opozicionāram Cihanouskim

Baltkrievijas pilsētas Gomeļas tiesa otrdien nolasīs spriedumu lietā pret Sjarheju Cihanouski, kurš ir populārs blogeris un valsts neatzītā vadītāja Aleksandra Lukašenko kritiķis. Viņa sieva ir trimdā dzīvojošā Baltkrievijas opozīcijas līdere Svjatlana Cihanouska. 

Baltkrievijas tiesa nolasīs spriedumu opozicionāram Cihanouskim
00:00 / 00:39
Lejuplādēt

Pret Sjarheju Cihanouski ir ierosināta krimināllieta, kurā viņu apsūdz masu nekārtību organizēšanā, kūdīšanā uz sociāliem nemieriem, Centrālās vēlēšanu komisijas darba traucēšanā un sabiedriskās kārtības pārkāpšanā, vēsta portāls „Zerkalo.io”.

Politieslodzītajam draud cietumsods no 12 līdz 15 gadiem.

Baltkrievijas Ģenerālprokuratūra apgalvo, ka Cihanouskis un viņa sabiedrotie kopš 2019. gada jūnija plānojuši visā valstī organizēt masu nekārtības, lai traucētu gatavošanos 2020. gada augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām.

Cihanouskis atrodas apcietinājumā kopš 2020. gada 29. maija, kad viņu arestēja priekšvēlēšanu mītiņa laikā.

Apvienoto Nāciju Organizācijas Cilvēktiesību padomes paspārnē esošā darba grupa patvaļīgas aizturēšanas jautājumos novembrī pieprasīja Baltkrievijas valdībai atbrīvot Cihanouski un izmaksāt viņam kompensāciju.

Darba grupa uzskatīja, ka Cihanouskis ir arestēts bez tiesiska pamata, tāpat esot pārkāptas vairākas viņa pamattiesības, tostarp tiesības uz taisnīgu tiesu.

Baltkrievijas varasiestādes līdz šim ir ignorējušas ANO prasības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti