Baltkrievijā ierosināta vēl viena krimināllieta pret neatkarīgo mediju «TUT.by»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pret Baltkrievijas neatkarīgā tīmekļa medija “TUT.by” līdzstrādniekiem ierosināta jauna krimināllieta. Par to pavēstījusi Baltkrievijas Izmeklēšanas komiteja.

Lieta ierosināta pēc panta par rasu, nacionālā, reliģiskā vai kāda cita naida kurināšanu, ko veic personu grupa. Sods par šādu noziegumu ir līdz 12 gadiem cietumā. Šis medijs bija viens no populārākajiem Baltkrievijā, līdz režīms sāka pret to vērsties par kritisko varas atspoguļojumu.

Baltkrievijas varasiestādes jau maijā veica kratīšanas "TUT.by" birojā un žurnālistu dzīvesvietās, kā arī apturēja tīmekļa vietnes darbību. Portāla žurnālisti pēc tam izveidoja jaunu interneta vietni "Zerkalo.io", kur turpina publicēt Aleksandra Lukašenko režīmam netīkamu informāciju par Baltkrievijā notiekošo.

"TUT.by" tika uzskatīts par lielāko un populārāko Baltkrievijas plašsaziņas līdzekli. 2019.gadā to kā informācijas avotu izmantoja vairāk nekā 60% Baltkrievijas interneta lietotāju.

Jau pagājušajā gadā "TUT.by" tika atņemts masu saziņas līdzekļa statuss, taču portāls turpināja nodarboties ar informācijas sagatavošanu. Vairāki tā darbinieki joprojām atrodas ieslodzījumā par profesionālo pienākumu pildīšanu, atspoguļojot dažādas protesta akcijas vai ap tām saistītos notikumus.

Eiropas Savienība nosodījusi represijas pret Baltkrievijas žurnālistiem un aicinājusi varas iestādes respektēt cilvēktiesības un pamatbrīvības. Eiropas Savienība sola, ka turpinās atbalstīt baltkrievu pilsonisko sabiedrību, tostarp neatkarīgus un brīvus masu medijus.

KONTEKSTS:

Protesti pret Baltkrievijas autoritārā līdera Aleksandra Lukašenko režīmu Baltkrievijā nerimst kopš 2020. gada augustā notikušajām prezidenta vēlēšanām. Par to uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais prezidents Lukašenko, tomēr opozīcija apsūdz režīmu plašā vēlēšanu rezultātu viltošanā un pieprasa viņa atkāpšanos. Opozīcija par patieso vēlēšanu uzvarētāju uzskata Svjatlanu Cihanousku.

Protestu kulminācijas brīdī Baltkrievijā ielās izgāja simtiem tūkstošu cilvēku. Daudzi opozīcijas atbalstītāji ir ieslodzīti vai aizbēguši uz ārvalstīm. Eiropas Savienība šogad pastiprināja sankcijas pret Lukašenko režīmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti