Baltijas valstu ārlietu ministri: Berlīnes mūra krišana nozīmēja neatgriezenisku «ļaunuma impērijas» sabrukumu

"9. novembrī aprit 30 gadu kopš Berlīnes mūra krišanas. Tas tieši un neatgriezeniski nozīmēja “ļaunuma impērijas” sabrukumu – komunisma tirānijai Eiropā tas bija beigu sākums. Berlīnes mūra sagraušana ļāva visām pakļautajām tautām atgriezties brīvas un demokrātiskas Eiropas saimē," norādīts Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ārlietu ministru kopīgajā paziņojumā 9.novembrī.

Baltijas valstu ārlietu ministri uzsver, ka, līdz ar Berlīnes mūra krišanu, "mēs svinam to, kā cerības uz brīvību atguva ne tikai vācu tauta, bet arī visi tie, kam aiz “dzelzs priekškara” desmitgadēm ilgi bija liegts taisnīgums. “Wir sind das Folk” (“Mēs esam tauta”) – tā pirms trīsdesmit gadiem ielās gavilēja vācieši. Tas pats vēstījums vienā balsī izskanēja no Baltijas līdz Adrijas jūrai".

Paziņojumā atgādināts, "ka brīvībai bija sava cena. Berlīnes mūris joprojām ir viens no drūmākajiem sašķeltas Eiropas simboliem. Daudzi par to atdeva dzīvību, un mēs esam viņiem mūžīgu pateicību parādā. Šodien visā pasaulē daudzi vēl cīnās par demokrātiju. Viņi mums vienmēr atgādinās, ka pastāv neatņemamas vērtības un principi, kas mums jāsargā".

Tāpat Baltijas valstu ārlietu ministri uzsver, ka "mums jābūt vienotiem, nodrošinot, lai mēģinājumi sašķelt Eiropas nācijas un būvēt jaunus mūrus nekad negūtu panākumus. Eiropas vienotību un spēku nedrīkst uzskatīt par pašsaprotamu, jo tie prasa smagas pūles un viedus lēmumus".

Jau vēstīts, ka Berlīnē šonedēļ notiek Berlīnes mūra krišanas 30. gadskārtas piemiņas pasākumi, kuru skaits pārsniegs 200 – to vidū dažādas izstādes, diskusijas un ceremonijas ar valstsvīru līdzdalību. Par godu Berlīnes mūra krišanas gadadienai sestdienas, 9. novembra, vakarā paredzēts liels piemiņas pasākums pie Brandenburgas vārtiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti