Baltijas valstis atsakās no dalības Krievijas vadītās robežsardzes mācībās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

 Igaunija un abas pārējās Baltijas valstis Latvija un Lietuva ir atteikušās piedalīties Krievijas vadītās starptautiskās robežsardzes mācībās, ceturtdien aģentūru BNS informēja Igaunijas Iekšlietu ministrijā.

Ministrijā informēja, ka Igaunija uz mācībām "Zapad 2015" ("Rietumi 2015") tika uzaicināta pagājušā gada nogalē. Mācības notiek no marta līdz jūnijam un koncentrējas uz informācijas apmaiņu starp valstīm. Igaunija par atteikšanos no dalības mācībās paziņoja jau martā, norādīja ministrijas preses pārstāvis un piebilda, ka arī Latvija un Lietuva ir izvēlējušās tajās nepiedalīties.

Līdzīgas starptautiskas robežsardzes mācības ar šo pašu valstu dalību ir notikušas jau iepriekš, un, piemēram, pirms trim gadiem Igaunija tajās piedalījās.

Igaunijas iekšlietu ministrs Hanno Pevkurs sabiedriskajai raidorganizācijai ERR sacīja, ka Krievijas vadītās robežsardzes mācības koordinē un vada cita starpā arī organizācijas, kas ir tieši saistītas ar Igaunijas Drošības policijas darbinieka Estona Kohvera nolaupīšanu no Igaunijas teritorijas pērn septembrī.

"Turklāt ir vērts pieminēt, ka Krievija robežsardzes mācībām izmanto tādu pašu nosaukumu kā liela mēroga militārajiem manevriem - "Zapad" -, kas rada nopietnus jautājumus par mācību saturu un mērķiem, tostarp propagandas mērķiem. Ņemot vērā iepriekš minēto, kā arī vispārējās izmaiņas drošības situācija un Krievijas Federācijas rīcību attiecībā uz Ukrainu, uzskatām, ka mums nav iespējams" piedalīties mācībās, paskaidroja ministrs.

Eiropas Parlamenta deputāts un bijušais Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Paets aprīļa vidū nosūtīja vēstuli Eiropas Savienības (ES) augstajai pārstāvei ārpolitikā un drošības politikas jautājumos Federikai Mogerini, iekšlietu komisāram Dimitrim Avramopulam un Eiropas robežsardzes aģentūras "Frontex" vadītājam Fabrisem Legeri, kurā norādīja, ka kopīgās mācības "Zapad 2015", kuras plāno ES dalībvalstis pie Baltijas jūras, Krievija un "Frontex" nav piemērotas pašreizējā starptautiskajā situācijā.

Viņš norādīja, ka tādas mācības nebūtu savienojamas ar ES kopīgo ārējo un drošības politiku, ņemot vērā situāciju Ukrainā un to, ka Krievijas robežsargi ir aktīvi piedalījušies Krimas aneksijas atbalstīšanā un palīdzējuši piegādāt ieročus Ukrainā. Paets arī uzsvēra, ka Krievijas robežsargi bija iesaistīti vai vismaz zināja par Kohvera nolaupīšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti