Dienas notikumu apskats

Saeimā spriež par NEPLP reformu un ieceri medijus uzraudzīt politiķiem

Dienas notikumu apskats

EP meklē veidus, kā ierobežot noziedznieku pieeju šaujamieročiem

Vācijas autoražotāji Eiropā atsauks 630 000 automašīnu

Auto emisiju skandāls vēršas plašumā: Vācijas ražotāji Eiropā atsauks 630 000 mašīnu

Vācijas autobūves kompānijas "Audi", "Mercedes-Benz", "Opel", "Porsche" un "Volkswagen" Eiropā atsauks aptuveni 630 000 automašīnu saistībā ar noteikumu pārkāpumiem to kaitīgo izmešu apjomā, piektdien paziņoja informācijas avots Vācijas valdībā.

Atsaukt plānots 247 000 Mercedes-Benz markas automašīnas, 32 000 “Porsche Macan”, 194 000 “Volkswagen Amarok” un “Volkswagen Crafter”, kā arī 66 000 “Audi” automašīnas Q5, A6 un A8, kā arī 90 000 “Opel Zafira”, “Opel Insignia” un “Cascada”, vēsta Vācijas izdevums “Handelsblatt”

Paplašinoties skandālam par manipulācijām ar kaitīgo izmešu datiem automašīnām, Vācijas valdība paziņojusi, ka „novirzes” konstatētas ne tikai „Volkswagen”, bet kopumā 16 automašīnu markās. Vācijas mediji ziņo, ka vācu autoražotāji Eiropā gatavojas atsaukt vairākus simtus tūkstošu automašīnu.

Pēdējos mēnešos veikta izmeklēšana saistībā ar kaitīgo izmešu apjomu visos automašīnu modeļos, kas šobrīd tiek izmantoti uz Vācijas ceļiem, un valsts Transporta ministrija piektdien publiskos šīs izmeklēšanas rezultātus. Sistēmas kaitīgo vielu attīrīšanai tiek atslēgtas zemās temperatūrās, lai pasargātu dzinējus vai novērstu iespējamus negadījumus, kā to ļauj Eiropas Savienības (ES) noteikumi.

Laikraksts "Der Spiegel" vēsta, ka šī tehnoloģija galvenokārt iegūta no Vācijas automašīnu rezerves daļu ražotāja "Bosch".

Šis jaunās neatbilstīgas gan atšķiras no kaitīgo izmešu falsificēšanas skandāla, kas pērn tika atklāts "Volkswagen".

Autobūves koncerns “Volkswagen” tikmēr paziņojis, ka divkārt – līdz 16 miljardiem eiro palielina budžetu zaudējumu segšanai, ko radījis izmešu datu manipulēšanas skandāls.  

Vācijas autobūves koncerns „Volkswagen” pērn septembrī izraisīja globālu skandālu, kad atzina, ka pasaulē miljoniem šīs markas automašīnu aprīkoti ar konkrētu dīzeļdzinēju tipu, kuriem uzstādīta kaitīgo izmešu falsificēšanas programmatūra.

Vācijas valdība vēlāk sāka izmeklēšanu. Piektdien Transporta ministrs Aleksandrs Dobrints paziņojot rezultātus atklāja, ka ēna krīt ne tikai uz „Volkswagen”, bet kopumā 16 automobiļu markām, kuru modeļos konstatētas „novirzes.”

Dobrints uzskaitīja, ka novirzes konstatētas Vācijas auto markām “Volkswagen”, “Audi”, “Mercedes”, “Opel” un “Porsche”, kā arī Francijas „Renault”, „novirzes” konstatētas arī “Alfa Romeo”, “Chevrolet”, “Dacia”, “Fiat”, “Hyundai”, “Jaguar”, “Jeep”, “Land Rover”, “Nissan” un “Suzuki”.

Dobrints norādīja, ka Vācijas autoražotājiem būs jāatsauc “Audi”, “Mercedes”,
“Opel”, “Porsche” un “Volkswagen” automašīnu modeļi Eiropā, kas neizturēja pārbaudi. Viņš piebilda, ka Berlīne nevar pieprasīt ārvalstu autoražotājiem spert līdzīgu soli, jo tie nav Vācijas jurisdikcijā.

Pirms ministra paziņojuma mediji, atsaucoties uz avotiem Vācijas valdībā, piektdien vēstīja, ka Vācijas autoražotāji Eiropā atsauks aptuveni 630 tūkstošus automašīnu saistībā ar noteikumu pārkāpumiem to kaitīgo izmešu apjomā.

Informācijas avots norāda, ka uzņēmumiem likts veikt izmaiņas ierīcēs, kas pie noteiktas temperatūras atslēdz sistēmu, lai automašīnu izplūdes gāzēs likvidētu kaitīgo slāpekļa oksīdu.

Vācijas autobūves koncerns „Volkswagen” piektdien publiskotā kompānijas paziņojumā savukārt norādīja, ka līdz 16 miljardiem eiro palielinājis budžetu, kas atvēlēts zaudējumu segšanai saistībā ar emisiju skandālu.

Šī summa ir vairāk nekā divas reizes lielāka nekā iepriekš. Uzņēmums arī atzina, pērn strādājis ar pusotru miljardu eiro tīrajiem zaudējumiem, salīdzinot ar gandrīz 11 miljardu eiro peļņu 2014.gadā. Zaudējumi galvenokārt tiek skaidroti ar minēto budžetu, kas atvēlēts kompensācijām un citām lietām saistībā ar skandālu.

Iepriekš šonedēļ uzņēmums panāca vienošanos ar ASV varasiestādēm, lai valstī kompensētu automašīnu īpašniekiem, kurus skāris šis skandāls. Vienošanās paredz, ka „Volkswagen” Savienotajās Valstīs atpirks vai salabos aptuveni pusmiljonu ietekmēto automašīnu, kā arī izmaksās kompensācijas patērētājiem.

Šonedēļ datu manipulācijas skandāls skāra arī japāņu autoražotāju „Mitsubishi”. Atklātībā nāca ziņas, ka uzņēmums manipulējis ar degvielas patēriņa testu rādītājiem četriem miniauto modeļiem, kas populāri Japānā, bet ne citur pasaulē.

 

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti