Austrijas Tautas partija un «zaļie» vienojas par valdības veidošanu

Austrijas Tautas partija un “zaļie” panākuši vienošanos par jaunās valdības veidošanu. Tās prioritātes būs nodokļu samazināšana, kā arī cīņa pret nelegālo imigrāciju un klimata izmaiņām.

Austrijas Tautas partija un «zaļie» vienojas par valdības veidošanuUģis Lībietis

Abu partiju līderi atzīst, ka starp tām ir  vērā ņemamas ideoloģiskas atšķirības, taču sarunu gaitā esot izdevies vienoties par būtiskiem saskarsmes punktiem.

“Ir iespējams samazināt nodokļu slogu un vienlaikus ieviest ekoloģiskos principus. Ir iespējams aizsargāt klimatu un robežas. Tāpēc programmā jūs atradīsit nodokļu samazināšanas turpināšanu darbiniekiem, kā arī pasākumus pret nelegālo imigrāciju un politisko islāmu,” paziņoja Tautas partijas līderis Sebastjans Kurcs.

Bijušais premjerministrs un Tautas partijas līderis arī informēja, ka viņa politiskajam spēkam būs 11, bet “zaļajiem” -  četri ministru portfeļi.

Diskusiju laikā izdevies atrisināt visas domstarpības un panākta vienošanās par kopīgām politiskām nostādnēm. Savukārt “zaļo” līderi uzsvēra, ka valdība meklēs ceļus, kā veicināt labklājībai un atklātību, kā arī turpinās cīņu pret nabadzību un klimata pārmaiņām.  Īpaši aktuāli esot bērnu un senioru nodrošinājuma jautājumi.

Kurcs jau vadīja valdību līdz šā gada maijam, bet bija spiests atkāpties pēc skandāla saistībā ar iepriekšējiem koalīcijas partneriem - Brīvības partiju. Kopš tā laika Austrijā ir pagaidu valdība, kuru vada bezpartejiskā kanclere Brigite Bīrleina.

Šī ir pirmā reize Austrijā un viena no retajām reizēm visā Eiropas Savienībā, kad Zaļā partija iekļuvusi valdībā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti