ASV prezidents varētu parakstīt jaunu rīkojumu par ieceļošanas ierobežojumiem

ASV prezidents Donalds Tramps paziņojis, ka nākamnedēļ varētu parakstīt jaunu rīkojumu par septiņu Tuvo Austrumu valstu pilsoņu ieceļošanu ASV, ziņo britu raidsabiedrība BBC.

Sarunā ar žurnālistiem prezidenta lidmašīnā Tramps paziņoja, ka apsver vairākas iespējas, lai panāktu ieceļošanas ierobežojumus.

Viņš nesteigšoties apstrīdēt tiesas lēmumu, kas iepriekš atteicās atjaunot ieceļošanas liegumu ASV septiņu valstu pilsoņiem.

“Mēs uzvarēsim šajā strīdā. Problēma saistīta ar to, ka tam ir vajadzīgs laiks. Mēs uzvarēsim šajā strīdā. Bet mums ir daudz citu variantu, tajā skaitā jauns rīkojums,” pauda ASV prezidents.

Pagaidām gan nav skaidrs, kā jaunais rīkojums varētu atšķirties no līdzšinējā. Saskaņā ar Trampa teikto jauna rīkojuma teksts praktiski atkārtos iepriekšējā dokumenta saturu.

Vēstīts, ka Tramps vēlējās uz 120 dienām apturēt bēgļu izmitināšanu ASV, kā arī apturēt vīzu izsniegšanu Irākas, Irānas, Jemenas, Lībijas, Sīrijas, Somālijas un Sudānas pilsoņiem. Lēmumu atcēla  federālais apgabala tiesnesis Džeimss Robarts, un vēlāk Federālā apelācijas tiesa atteicās atjaunot šo Trampa rīkojumu.

Tāpat uz 120  dienām apturēta bēgļu statusa piešķiršana, lai pilnībā pārskatītu patvēruma piešķiršanas procedūru ar mērķi padarīt to stingrāku. Sākotnējais lēmums uz brīdi izraisīja neizpratni lidostās un cilvēku aizturēšanu tranzīta zonās, kā arī bažas skarto valstu pilsoņiem, kuri vai nu jau atrodas ASV ar termiņuzturēšanās atļaujām kā strādnieki vai studenti, vai arī plānoja tuvākajā laikā apmeklēt ASV.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti