ASV notriekusi bezpilota lidaparātu netālu no Irānas krastiem

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) armija netālu no Irānas krastiem notriekusi šīs valsts bezpilota lidaparātu, kas bija pietuvojies ASV kara flotes kuģim. Savukārt Irānas Revolucionārā gvarde aizturējusi ārvalstu tankkuģi un tā apkalpi par degvielas kontrabandu.

ASV prezidents Donalds Tramps informēja, ka Irānas drons Hormuza šaurumā bija pietuvojies kara kuģim apmēram kilometra attālumā. ASV militārpersonas veica aizsardzības darbības, jo tas apdraudējis kuģa un tā apkalpes drošību.

Baltā nama saimnieks to nodēvēja par jaunāko no daudzām provokatīvām un naidīgām Irānas darbībām starptautiskos ūdeņos. Viņš solīja aizstāvēt ASV intereses, cilvēkus un materiālās vērtības.

Tikmēr Irānas Revolucionārās gvardes pārstāvji informēja, ka aizturētais kuģis bija saņēmis no valsts nelikumīgi izvestu degvielu un centās to piegādāt citiem ārvalstu kuģiem tālākos reģionos. Tam bija divu miljonu barelu ietilpību, un to apkalpoja 12 jūrnieki.

Tankkuģa nosaukumu un valstisko piederību Teherāna pagaidām neatklāj.

KONTEKSTS:

ASV vēlas izveidot valstu koalīciju, lai garantētu kuģošanas drošību stratēģiski svarīgajos Hormuza un Babelmandeba jūras šaurumos. Paredzēts, ka iecerētās koalīcijas valstu karakuģi varētu eskortēt komerciālos kuģus. ASV vaino Irānu vairākos uzbrukumos tankkuģiem Hormuza šaurumā, savukārt Irāna šīs apsūdzības noliedz.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti