ASV Kongresā sāk pārbaudi pret Trampu par Millera izmeklēšanas ietekmēšanu

ASV Kongresa Pārstāvju palātas tieslietu komiteja uzsākusi izmeklēšanu pret ASV prezidentu Donaldu Trampu par izmeklēšanas ietekmēšanu un varas ļaunprātīgu izmantošanu. Komiteja gatavojas pieprasīt dokumentus no vairāk nekā 60 personām un uzņēmumiem. Likumdevēji norāda, ka pagaidām gan vēl esot pāragri runāt par iespējamo prezidenta impīčmenta ierosināšanu.

Jau pēc dažām nedēļām ASV īpašā prokurora Roberta Millera birojs gatavojas publiskot savus secinājumus lietā par iespējamo ASV prezidenta Donalda Trampa kampaņas saistību ar Krieviju, cenšoties ietekmēt 2016. gada prezidenta vēlēšanu iznākumu. Viena no šīs izmeklēšanas daļām saistīta ar iespējamo izmeklēšanas ietekmēšanu.

Tagad Demokrātu kontrolētās ASV Kongresa Pārstāvju palātas Tieslietu komiteja gatavojas ierosināt jaunu izmeklēšanu par korupciju, varas ļaunprātīgu izmantošanu, kā arī minēto izmeklēšanas ietekmēšanu.

ASV Kongresā sāk pārbaudi pret Trampu par Millera izmeklēšanas ietekmēšanuUģis Lībietis
  Kā televīzijas sabiedrības ABC raidījumā "This Week" paziņojis ASV pārstāvju palātas Tieslietu komitejas vadītājs Džerolds Nadlers, likumdevēju uzdevums ir aizsargāt likuma varu.

   

  "Ir ļoti skaidrs, ka prezidents ir mēģinājis ietekmēt izmeklēšanu. Viņš simtiem reižu ir apgalvojis, ka Millera izmeklēšana ir raganu medības. Viņš atlaida FIB vadītāju Komiju, cenšoties pasargāt Maiklu Flinnu un cenšoties apturēt Krievijas izmeklēšanu. Viņš ir publiski draudējis un iebiedējis lieciniekus," teica Nadlers.

  Tieslietu komiteja gatavojas pieprasīt dokumentus no aptuveni 60 dažādām personām un organizācijām. Nadlers norādījis, ka šo personu vidū ir arī prezidenta dēls Donalds Tramps jaunākais un Trampa organizācijas vadošais finanšu speciālists Allens Veiselbergs. Abi šie cilvēki ir vienīgie Trampa organizācijas pilnvarotie īpašnieki, kuriem faktiski vienīgajiem ir piekļuve informācijai par prezidenta finansēm.

  Paralēli Tieslietu komitejas izmeklēšanai savu izmeklēšanu veic arī Pārstāvju palātas izlūkošanas komiteja. Tās vadītājs Adams Šifs uzsvēris, ka viņu uzmanība ir koncentrēta uz sarunām par Trampa torņa celtniecību Maskavā.

  "Maskavas Trampa torņa darījums rada vislielākās bažas, jo prezidents turpināja īstenot šo darījumu arī prezidenta kampaņas laikā, vienlaicīgi apgalvojot, ka viņam nav nekādu darījumu ar Krieviju. Tas bija darījums, kurš varētu ienest viņam vairāk naudas nekā visā dzīves laikā. Tāpat mēs pētām pastāvīgus apgalvojumus par to, ka krievi ir atmazgājuši naudu caur Trampa organizāciju. Es gan nezinu, vai tas atbilst patiesībai. Tāpēc mums būs jārunājas arī ar vairākām bankām, kas sadarbojušās ar Trampu, piemēram, „Deutsche Bank”, kurai ir gara Krievijas naudas atmazgāšanas vēsture," sacīja Šifs.

  Kongresa pārstāvji gan norāda, ka, lai arī viņu izmeklēšanas aptver daudz plašāku jautājumu loku nekā Millera izmeklēšana, pagaidām esot pāragri runāt par iespējamo Trampa atstādināšanas ierosināšanu. Citi novērotāji gan uzsver, ka nepieciešamos pierādījumus varētu nodrošināt tieši dažādas federālā un štatu līmeņa izmeklēšanas par prezidenta finansēm, labdarības fondu darbību un uzņēmējdarbību.

  Komentējot izskanējušās ziņas, pats Tramps izteicies, ka viņa finanšu un darījumu pārbaudes ir nepieciešamas tikai tāpēc, ka nekādu pierādījumu par viņa saistību ar Krieviju neesot.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti