ASV īstenos reformas policijā

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) prezidents Donalds Tramps parakstījis izpildrīkojumu par reformām policijā. Izmaiņas saistītas ar vairākiem kārtības sargu pārmērīga spēka pielietošanas gadījumiem un tumšādaino amerikāņu nāvi, kas izraisīja protestus visā pasaulē.

Rīkojums paredz piešķirt federālās subsīdijas policijas darbības uzlabošanai un datu bāzu izveidošanai par kārtības sargu pārkāpumiem.

Papildu finansējumu galvenokārt saņems policijas iecirkņi, kas varēs ar sertifikātiem apliecināt labu sniegumu mācībās un augstu standartu ievērošanu spēka pielietošanā.

Ar prezidenta rīkojumu aizliegta žņaudzoša satvēriena izmantošana pret aizdomās turamajiem, izņemot gadījumus, kad apdraudēta policista dzīvība.

Komentējot dokumentu, Tramps norādīja, ka patlaban nepieciešams tuvināt sabiedrību un tiesībsargājošās iestādes. Viņš aizstāvēja policistus un uzsvēra, ka bez tiem sabiedrībā valda haoss.

Savukārt prezidenta oponenti uzskata, ka Trampa piedāvātās reformas nav pietiekamas, un parlamentā sākušas debates par nopietnāku policijas reformu.

KONTEKSTS:

Afroamerikāņa Džordža Floida nāve, policistam pielietojot spēku, raisījusi plašus protestus ASV. Plašie protesti pēdējās dienās kļuvuši mierīgāki. Vairākās ASV pilsētās, tostarp Ņujorkā un Čikāgā, atcelta komandantstunda.

Tikmēr vairākas ASV pilsētas paziņojušas par policijas spēku reformēšanu. Šāds lēmums pieņemts arī Mineapolē, kur policijas aizturēšanas laikā pirms divām nedēļām nomira Floids. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti