ASV Alabamas štatā protestēs pret šonedēļ pieņemto abortu aizliegumu

Vairākas sieviešu tiesību aizstāvības organizācijas svētdien, 19. maijā, ASV Alabamas štatā paredzējušas sarīkot "Reproduktīvās brīvības gājienu", protestējot pret šonedēļ štatā pieņemto abortu aizliegumu. Jaunais likums, kam līdzīgi top arī vairākos citos štatos, izpelnījies asu sabiedrības nosodījumu. Tieši tāpēc līdzīgas protesta akcijas nākamajā nedēļā paredzētas arī citur valstī.

Pašlaik aborta aizliegumus, sākot aptuveni no sestās grūtniecības nedēļas, plāno ieviest 16 ASV štati. Alabamas štata gubernatore Keja Aivija šo trešdien parakstīja štata likumdevēju pieņemto likumu, kas faktiski aizliedz abortus jebkurā grūtniecības stadijā.

Pamatojot savu lēmumu, Aivija norādīja, ka Alabamas "Cilvēka dzīvības aizsardzības akts" ir spēcīgs apstiprinājums tam, kam tic vairums štata iedzīvotāju, proti, ka jebkura, arī nedzimuša bērna, dzīvība ir Dieva dota dāvana.

Šāds lēmums izpelnījies asu nosodījumu, īpaši no sieviešu puses. Dažādas sieviešu tiesību aizstāvības organizācijas svētdien ir apņēmušās Alabamā sarīkot vairākus gājienus, protestējot pret štata likumdevēju lēmumu.

Reproduktīvās brīvības gājiena organizatori norāda, ka cilvēkiem ir jābūt tiesībām pieņemt lēmumus par savu ķermeni bez štata iejaukšanās. Līdzīgus valsts līmeņa protestus ir paredzēts sarīkot arī nākamnedēļ.

bortu aizliegumu jautājums jau ir kļuvis par vienu no 2020. gada ASV prezidenta vēlēšanu centrālajiem jautājumiem, vairākiem Demokrātu partijas kandidātiem jaunos likumus nosaucot par karu pret sievietēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti