ASV advokāts Maikls Avenati atzīts par vainīgu izspiešanā

Amerikāņu advokāts Maikls Avenati, kurš bija pārstāvējis pornaktrisi Stormiju Danielsu viņas prasībā pret ASV prezidentu Donaldu Trampu, piektdien Manhetenas federālajā tiesā tika atzīts par vainīgu izspiešanā.

Šis tiesas lēmums ir neiedomājama krišana nežēlastībā slavenajam Kalifornijas advokātam, kurš savulaik bija demonstrējis sevi kā Trampa pretinieku.

Zvērināto tiesa atzina Avenati par vainīgu apsūdzībās, kas saistītas ar viņa mēģinājumu izspiest miljoniem ASV dolāru no sporta apģērbu ražotājfirmas "Nike", draudot tai ar negatīvu publicitāti.

Soda piespriešana viņam šajā lietā ir paredzēta 17.jūnijā.

Avenati pērn martā tika aizturēts, un ASV prokuratūra viņu apsūdzēja izspiešanā un krāpšanā. 

Losandželosā viņam tika izvirzītas apsūdzības par savu klientu naudas piesavināšanos, lai apmaksātu personiskus izdevumus un parādus un savas advokātu firmas un uzņēmuma parādus. Avenati arī apsūdzēts par bankas apkrāpšanu.

Pirms soda piespriešanas "Nike" lietā Avenati būs jāstājas tiesas priekšā Losandželosā par 36 apsūdzībām. Pēc tam aprīlī viņš Manhetenā tiks tiesāts par identitātes zādzību un bankas apkrāpšanu.

Ja Avenati tiktu atzīts par vainīgu visās apsūdzībās, viņam teorētiski varētu piespiest vairākus simtus gadu cietumā.

Avenati bija slavas augstumos, kad no 2018.gada februāra līdz 2019.gada martam viņa kliente bija Stormija Danielsa - īstajā vārdā Stefānija Kliforde.

Danielsa iesūdzēja tiesā Trampu, cenšoties panākt, lai tiek anulēts konfidencialitātes līgums, ko viņa parakstīja pirms prezidenta vēlēšanām 2016.gadā.

Danielsa apgalvoja, ka viņai 2006.gadā bijusi dēka ar Trampu, ko gan viņš noliedz, un ka viņai 2016.gadā dažas dienas pirms ASV prezidenta vēlēšanām samaksāti 130 000 dolāru, lai panāktu viņas klusēšanu.

2018.gada oktobrī Losandželosas tiesnesis noraidīja Danielsas prasību par apmelošanu pret Trampu. 2018.gada decembrī ASV federālais tiesnesis Kalifornijas štatā nolēma, ka Danielsai ir jāsedz Trampa tiesāšanās izdevumi. 

2019.gada maijā Avenati tika izvirzīta apsūdzība līdzekļu izkrāpšanā no Danielsas – viņa kādreizējās klientes, kuras pārstāvēšana viņas juridiskajā cīņā pret Trampu bija padarījusi Avenati slavenu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti