Asi kritizē Lielbritānijas plānus tērēt 700 miljonus sterliņu mārciņu robežas infrastruktūrai

Lielbritānija gatavojas tērēt vairāk nekā 700 miljonus sterliņu mārciņu robežas infrastruktūrai, lai nodrošinātu tirdzniecības plūsmu pēc valsts pilnīgas aiziešanas no Eiropas Savienības gada beigās. Par to paziņojusi britu valdība, izpelnoties asu opozīcijas kritiku par to, ka ar šo finansējumu būs daudz par maz un tas nāk par vēlu.

Lielbritānija gatavojas tērēt vairāk nekā 700 miljonus sterliņu mārciņu robežas infrastruktūraiUģis Lībietis

  Lai arī Eiropas Savienības un Lielbritānijas sarunas par abu pušu turpmākajām tirdzniecības sarunām joprojām turpinās, līdz gada beigām paliek arvien mazāk laika. Ja vienošanās netiks panākta, tas nozīmēs, ka faktiski Apvienotā Karaliste pametīs 27 valstu bloku bez vienošanās. Viens no jūtīgākajiem jautājumiem ir saistīts ar cilvēku un preču plūsmu pār robežu, sākot ar nākamo gadu.

  Britu valdības pārstāvji šonedēļ paziņoja, ka dažādiem robežas infrastruktūras projektiem tiks atvēlēti vairāk nekā 700 miljoni sterliņu mārciņu. Gandrīz 500 miljoni tiks atvēlēti iekšzemes un ostu infrastruktūrai, kas apkalpos galvenos kravu plūsmas ceļus no Francijas. Kā ir paziņojis britu valdības pārstāvis Maikls Govs, ar šiem ieguldījumiem tiks izpildīts viens no svarīgākajiem savulaik dotajiem breksita solījumiem.

  "Mēs tērēsim vairāk nekā 700 miljonus mārciņu, lai pārliecinātos, ka mūsu robežas spēj nodrošināt vienmērīgu satiksmes plūsmu, kā arī rūpēties par mūsu drošību. Kad pirms trijiem ar pus gadiem cilvēki referendumā nobalsoja par kontroles atgūšanu, viņi vēlējās, lai mēs arī turpmāk spētu tirgoties ar mūsu kaimiņiem Eiropā, kā arī veidot jaunas tirdzniecības attiecības ar citām valstīm. Lai to panāktu, mums ir jāuzlabo mūsu robežas. Mēs arī vēlamies panākt, lai mūsu robežas būtu stingras un drošas, lai tiktu galā ar organizēto noziedzību un citiem apdraudējumiem. Tieši tāpēc mēs ieguldīsim vairāk līdzekļus robežapsardzes personālā, savukārt tehnoloģijas, kurās mēs ieguldām, atvieglos cilvēkiem biznesa veikšanu, vienlaicīgi nodrošinot arī kontroles atgūšanu, par kuru iedzīvotāji nobalsoja," norādīja Maikls Govs.

  Taču britu valdības plāni jau saskārušies ar asu kritiku. Šis nedēļas vidū izdevums "Business Insider" publicēja nopludinātu tirdzniecības ministres Lizas Trasas vēstuli finanšu ministram Riši Sunākam un Maiklam Govam, kurā viņa pauž bažas par vairākiem jautājumiem. Tā, piemēram, Trasa uzskata, ka Lielbritānijas robeža līdz nākamā gada janvārim nebūs gatava laikā, daudzas no ostām nebūs spējīgas pilnībā veikt preču importa pārbaudes, bet vēl dažas ostas varētu būt pakļautas preču nelegālai ieviešanai. Arī plānotā sistēma Apvienotās Karalistes un Eiropas Savienības nodevu piemērošanai Ziemeļīrijā, visticamāk, nebūs gatava. Turklāt Liza Trasa brīdinājusi, ka Lielbritānijas plānus var apstrīdēt Pasaules Tirdzniecības Organizācijā, jo tie uz laiku nostādīs Eiropas Savienību izdevīgākā situācijā.

  Lielbritānijā opozīcijā esošās Leiboristu partijas deputāti ir pieprasījuši premjerministram Borisam Džonsonam skaidrojumus par vēstulē pausto informāciju, norādot, ka gan politiķu, gan uzņēmēju vidū valda bažas par to, ka valdība par sagatavošanās procesu visu nestāsta pietiekami atklāti.

  Runājot par pašām Lielbritānijas un Eiropas Savienības sarunām par turpmākajām tirdzniecības attiecībām, Maikls Govs paziņojis, ka tajās esot manāma kustība un cerību pilnas pazīmes, taču viņš nevēloties būt pārāk entuziastisks. Tāpat viņš norādījis, ka šī mēneša beigās valdība nākšot klajā ar plašāku informāciju par to, kā tiks ieviesta dzīvē kontrole uz Ziemeļīrijas un Īrijas republikas robežas.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti