ANO klimata konferences dalībnieki nespēj vienoties

Pasaules valstu pārstāvji joprojām nespēj vienoties par pietiekami ambicioziem mērķiem cīņai ar klimata pārmaiņām. Madridē notiekošajai ANO klimata konferencei, kas pazīstama zem nosaukuma COP25, bija jānoslēdzas piektdien, tomēr delegāti turpina diskusijas, cerībā vienoties par labāku iznākumu. Pašreizējais noslēguma secinājumu teksts daudzām valstīm nav pieņemams.

ANO klimata konferences dalībnieki nespēj vienotiesArtjoms Konohovs

  Somijas vides aizsardzības ministre Krista Mikonena, runājot Eiropas Savienības valstu vārdā, sacīja, ka konference nevar noslēgties bez apņemšanās būtiski paātrināt izmešu samazināšanas tempus. Pasaule no mums to sagaida, un mums ir jāieklausās tās saucienos, piebilda Mikonena. 

  Arī tādas valstis kā Šveice, Nepāla, Urugvaja un Māršala Salas pievienojās Eiropas Savienības aicinājumam izvirzīt lielākas ambīcijas. Tomēr šajā konferencē prezidējošās valsts Čīles pārstāvju sagatavotais secinājumu teksts neatbilst tam, ko daudzi sagaida. 

  Nevalstiskās organizācijas “Greenpeace International” izpilddirektore Dženifera Morgana uzskata, ka secinājumu teksts esot pilnīgi nepieņemams. Tā apstiprināšana būtu nodevība pret daudziem cilvēkiem, kuri jau šobrīd cieš no klimata pārmaiņu sekām. 

  Pēc “Greenpeace International” vadītājas teiktā ASV, Japāna un Brazīlija ir galvenās valstis, kas šobrīd traucē nospraust ambiciozākus mērķus. ASV ir arī uzsākusi formālu izstāšanos no Parīzes klimata nolīguma. 

  Arī Vismazāk attīstīto valstu bloka pārstāvji uzstāj, ka viņi nevarēs paskatīties acīs saviem iedzīvotājiem, ja konferences delegāti nespēs vienoties par aktīvāku cīņu pret klimata pārmaiņām.

  Par spīti dažādiem saukļiem un Parīzes klimata nolīguma parakstīšanai, CO2 izmešu apjoms pasaulē turpina augt. Turklāt Eiropas valstis atbild par visnotaļ nelielu apjomu no tā. Tieši tādēļ ir būtiski, lai pārējie pasaules reģioni izteiktu skaidru apņemšanos rīkoties aktīvāk.

  Eiropas Savienības valstu līderi ceturtdienas vakarā ir vienojušies, ka Eiropa 2050. gadā kļūs par klimatneitrālu kontinentu. Pagaidām tas ir tikai deklaratīvs mērķis, un konkrētie likumprojekti, lai to ieviestu dzīvē vēl sekos. 

  Čehijas premjers Andrejs Babišs žurnālistiem sacīja, ka Eiropai būtu jādomā arī par to, kā pasargāt mūsu ražotājus no negodīgas konkurences ar uzņēmumiem valstīs, kas necīnās ar izmešiem, jo tur preces ir iespējams saražot lētāk. Tādēļ mūsu uzņēmēji var zaudēt konkurencē. Čehijas premjers mudināja apsvērt īpašo preču nodevu ieviešanu.
   

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Pasaulē
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti