Dienas ziņas

Situācija pie Ukrainas robežām saglabājas saspringta

Dienas ziņas

Ukraina gatavojas iespējamai Krievijas invāzijai

Anglijā mīkstina Covid ierobežojumus

Anglijā mīkstinātas Covid-19 prasības. Divu latviešu atšķirīgā pieredze

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Anglijā mīkstināti Covid-19 dēļ ieviestie ierobežojumi un prasības vakcinēties veselības aprūpes darbiniekiem, jo slimnīcās un aprūpes iestādēs ir liels darbinieku iztrūkums. Velsā, Ziemeļīrijā un Skotijā noteikumi atšķiras, taču Anglijā šobrīd ir atcelti teju visi ierobežojumi.

Kopš 27.janvāra Anglijā, lai iekļūtu masu pasākumos, vairs nav jāuzrāda vakcinācijas sertifikāti. Tāpat vairs nav jāvalkā sejas aizsegi. Cilvēki gan tiek aicināti joprojām likt sejas maskas, atrodoties medicīnas iestādēs, veikalos un sabiedriskajā transportā, taču par maskas nevalkāšanu sodīt vairs nevar.

Ir mainījušies arī pašizolācijas noteikumi, saslimušajiem ļaujot izbeigt pašizolāciju tad, ja simptomu nav un ja mājā veicamais antigēnu tests piektajā un sestajā dienā ir negatīvs.

Tiesa, mājās veicamā testa precizitāti gan neviens nekontrolē. Pēc testa pabeigšanas un rezultāta parādīšanas veselības aprūpes servisa interneta vietnē, jāievada savi dati, precīzs testa numurs un rezultāts. Pēc tam atnāk īsziņa vai e-pasts par to, kāds rezultāts paziņots.

Pagaidām prasība par vakcināciju pret Covid-19 ir tikai sociālās aprūpes darbiniekiem. Bet, tiktu saglabāta prasība līdz aprīlim pabeigt vakcināciju arī visiem veselības aprūpes darbiniekiem, tad nāktos 80 000 mediķu nozarē, kurā jau šobrīd trūkst vismaz 100 000.

“Te pat bija tāda protesta demonstrācija pirms pāris nedēļām. Mums darbā nekādas diskusijas par šo lietu nav bijušas. Mums nospiedošais vairums kolēģu, visu līmeņu kolēģu ir vakcinēti. Es pieļauju, ka kāds arī nē, bet katrā ziņā to ir ļoti maz,” pastāstīja Lielbritānijā strādājošais operāciju māsas asistents Timurs Ancovs.

Sociālajā aprūpē pirms dažiem mēnešiem nācās atlaist 40 000 pret Covid-19 nevakcinēto darbinieku, radot papildus slodzi slimnīcām.

Tiesa, privātajā aprūpē situācija var atšķirties. “Neesmu vakcinējusies, un man arī to neviens nepieprasa. Es domāju, ka tas ir saistīts ar to, ka Anglijā jau tā nepietiek aprūpētāju, un atrast labu un uzticamu aprūpētāju ir tiešām ļoti grūti. Ja man tiktu pieprasīta vakcinācija, es noteikti to nedarītu, es pamestu darbu un atrastu darbu citā sfērā,” pauda senioru aprūpētāja Inese Uļjāne.

No 11.februāra vakcinētajiem ceļotājiem tiks atcelta prasība veikt Covid-19 testus. Taču joprojām būs jāpilda pasažieru lokācijas forma, ko sola vienkāršot.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti