Slovēnijā tūkstošiem cilvēku atmaksās naudassodus par Covid-19 noteikumu pārkāpumiem

Slovēnijā stājies spēkā likums, kas paredz atmaksāt naudassodus, kas bija uzlikti par Covid-19 pandēmijas laikā ieviesto noteikumu pārkāpumiem. Laikā no 2020. gada marta līdz 2022. gada maijam sodus piemēroja vairāk nekā 60 tūkstošiem slovēņu.

Kopumā uzlikto naudassodu apmērs ir ap 5,7 miljoniem eiro. 1,7 miljoni eiro jau bija iekasēti vai piedzīti no pārkāpējiem, un šī nauda cilvēkiem jau drīzumā tiks atgriezta. 

Likums paredz, ka varasiestādes izskatīs visus pieņemtos lēmumus par konstatētajiem pārkāpumiem un atmaksās naudassodus gadījumos, kad sodīto cilvēku rīcība nebija saistīta ar vardarbību vai neradīja nopietnus draudus sabiedrībai. 

Savukārt tās Covid-19 noteikumu pārkāpumu lietas, kurās lēmums vēl nav pieņemts, tiks izbeigtas. 

Tāpat informācija par pārkāpumiem tiks dzēsta no policijas sodu reģistra datubāzes. Kā norādīja Slovēnijas tieslietu ministre Dominika Švarca Pipana, likuma mērķis ir novērst radušos netaisnību un atjaunot sabiedrības uzticību tiesu varai. 

Ministre arī vērtēja, ka pandēmijas laikā varasiestāžu kontrole pār pilsoņiem bieži vien ir bijusi "pārmērīga".

Starp tiem desmitiem tūkstošu slovēņu, kas nu gaida naudas atmaksu, esot arī kāds piegādes šoferis, kurš tika nofotografēts policijas ielenkumā pēc tam, kad, nolaidis sejas masku un atrodoties drošā attālumā no citiem cilvēkiem, bija apsēdies, lai nobaudītu maltīti.

Sociālajos tīklos ziņa par šo vīrieti, kuram tika uzlikts 400 eiro naudas sods, izraisīja plašu rezonansi, un liela daļa slovēņu bija neapmierināti ar tik pārspīlētu kārtībsargu rīcību, vēstīja "Euronews".

Līdzīgi kā vairākās pasaules valstīs, arī Slovēnijā notika plaši protesti pret vairākiem īpaši stingriem pandēmijas apkarošanas pasākumiem – ne tikai pret obligāto vakcināciju.

Pandēmijas laikā bija liegta cilvēku brīva pārvietošanās un pulcēšanās, tāpat bija obligāta masku valkāšana, turklāt – arī uzturoties ārpus iekštelpām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti