"Šī ir tumša diena ANO un cilvēcei," sacīja Izraēlas vēstnieks ANO Gilads Erdans, solot, ka Izraēla izmantos "visus līdzekļus" cīņai pret "Hamās".
"Šodien ir diena, kas ieies vēsturē kā negods. Mēs visi esam kļuvuši par lieciniekiem tam, ka ANO vairs nepiemīt pat vismazākā leģitimitāte vai svarīgums," sacīja vēstnieks.
"Hamās" un Palestīnas pašpārvalde novērtēja šo rezolūciju atzinīgi. "Mēs pieprasām tās tūlītēju piemērošanu, lai atļautu ievest [Gazas joslā] degvielu un humāno palīdzību civiliedzīvotajiem," teikts "Hamās" paziņojumā.
Palestīnas pašpārvaldes Ārlietu ministrija paziņoja, ka laikā, kad Izraēlas militārā kampaņa "sasniedz jaunu brutalitātes virsotni", pastāv "stingra starptautiska nostāja, kas noraida Izraēlas trako agresiju".
ANO Ģenerālā asambleja piektdien pieņēma nesaistošo rezolūciju, kas aicina uz "tūlītēju, ilgstošu un ilgtspējīgu humānu pamieru" Gazas joslā, ārkārtas sesijā ar 120 balsīm par, 14 valstīm balsojot pret un 45 atturoties. Tās pieņemšanai bija nepieciešams divu trešdaļu vairākums.
ASV un Izraēla kritizēja Jordānijas ierosināto rezolūciju par to, ka tajā nav nosaukts vārdā "Hamās" un nav pieminēti šī grupējuma sagrābtie ķīlnieki 7. oktobra uzbrukumā Izraēlai. Izraēlas vēstnieks ANO Gilads Erdans sacīja, ka "šai rezolūcijai vienīgā vieta ir vēstures mēslainē".
Tas "piesedz un dod spēku "Hamās" brutalitātei, un nevienai dalībvalstij nevajadzētu pieļaut, ka tas notiek", debatēs teica ASV vēstniece Linda Tomasa-Grīnfīlda, komentējot "Hamās" neminēšanu šajā rezolūcijā.
Balsojums par rezolūciju, kuru ierosināja Jordānija 22 arābu valstu vārdā, parādīja Rietumvalstu sašķeltību šajā jautājumā. Francija šo rezolūciju atbalstīja, ASV un Austrija balsoja pret, bet Vācija, Itālija un Lielbritānija atturējās.