PVO: Covid-19 risks Eiropā nav izzudis

Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Eiropas birojs brīdina, ka Covid-19 risks nav izzudis. Joprojām katru nedēļu reģionā tas prasa gandrīz 1000 cilvēku dzīvību.

Organizācija maijā paziņoja, ka Covid-19 pandēmija vairs netiek uzskatīta par globālu ārkārtas situāciju veselības jomā, taču risks saglabājas. Tomēr Eiropas reģionālais direktors Hanss Klūge uzsvēra, ka

oficiālā statistika, iespējams, neatspoguļo reālo situāciju, jo samazinājies to valstu skaits, kas regulāri ziņo par upuriem.

Statistikas dati arī liecina, ka apmēram 36 miljoni reģiona iedzīvotāju pēdējo trīs gadu laikā saslimuši ar tā dēvēto "garo kovidu", kas ir sarežģīts stāvoklis, par kuru zināms ļoti maz.

Tāpēc Klūge aicināja veikt vairāk pētījumu un izstrādāt visaptverošu diagnostiku un ārstēšanu šai slimībai. Viņš arī mudināja panākt vismaz 70% mazaizsargāto grupu pārstāvju vakcinācijas līmeni.

Brīdinājumi ir vietā, jo pēdējā laikā aizvien vairāk valstu atceļ pēdējos pandēmijas dēļ noteiktos ierobežojumus.

KONTEKSTS:

Kopš 2020. gada pavasara Latvija līdz ar citām Eiropas valstīm piedzīvoja vairākus Covid-19 uzliesmojumus un centienos ierobežot slimības izplatību bija noteikti dažādi ierobežojumi, kurus pastiprināja vai mīkstināja, ņemot vērā slimības izplatību. 

Pērn aprīlī Latvijā atcēla lielāko daļu Covid-19 epidemioloģiskās drošības pasākumu, saglabājot dažus izņēmumus riskantās vidēs, tostarp saglabājot prasību par medicīnisko masku vai FFP2 respiratoru lietošanu ārstniecības iestādēs, sociālās aprūpes iestādēs. Bet šogad maijā atcelta arī prasība par obligātu sejas masku lietošanu ārstniecības iestādēs un ilgstošas sociālās aprūpes iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti