Panorāma

Uz VID "Attaisnoto izdevumu" lietotni labāk nepaļauties

Panorāma

Panorāma

Zīdaiņu zagšanas un viltus adopcijas skandāls Gruzijā

Gruzijā izvēršas zīdaiņu zagšanas un viltus adopcijas skandāls

"Mērogs ir neiedomājams, tika nozagti līdz 100 000 bērniņu. Tas bija sistēmiski," tā par viltus adopcijām Gruzijā saka žurnāliste, kuras pētījumi ļāvuši atklāt vislielāko bērnu tirdzniecības skandālu valstī.  

ĪSUMĀ:

  • Žurnāliste, uzzinot, ka ir adoptēta, 2021. gadā izveidoja "Facebook" grupu.
  • Grupas sarakstē atklājies: Mātēm masveidā meloja par bērnu nāvi, mazuļus pārdeva adopcijai.
  • Adopcijas melnais tirgus aptvēra visu Gruziju no piecdesmito gadu sākuma līdz 2005. gadam.
  • Žurnāliste uzskata: to vadīja noziedznieki, bija iesaistīti ārsti, taksisti, amatpersonas. 2022. gadā Gruzijas valdība sāka oficiālu izmeklēšanu, taču apgalvo, ka daudzi dati ir pazaudēti.

Eimija un Ano ir dvīnes, taču tūlīt pēc piedzimšanas viņas tika atņemtas mātei un pārdotas atsevišķām ģimenēm. Gadus vēlāk viņas nejauši atklāja viena otru, pateicoties TV talantu šovam un "TikTok" videoklipam.

"Kad es viņu ieraudzīju, man likās, ka skatos uz sevi," medijiem stāstīja Ano Sartania.

"Tieši tā pati persona. Tieši tāda pati seja, tieši tāda pati balss," sacīja Eimija Khvitia.

Dvīnes savu māti atrada, izmantojot "Facebook" grupu, kas veltīta ģimeņu atkalapvienošanai.

Atklājās, ka dvīņu māte nav meitenes atdevusi adopcijai – pēc dzemdībām sievietei slimnīcā pateikts, ka abi bērniņi miruši.

Žurnāliste Tamuna Museridze 2021. gadā izveidoja "Facebook" grupu, kad uzzināja, ka pati ir adoptēta. Grupā ir neskaitāmi ieraksti no mātēm, kurām slimnīcas darbinieki stāstījuši, ka viņu mazuļi ir miruši, taču vēlāk atklājās, ka nāves gadījumi nav reģistrēti un viņu bērni joprojām varētu būt dzīvi.

Un tā pamazām atklājās bērnu tirdzniecības skandāls. Izrādās, tūkstošiem zīdaiņu Gruzijā nozagti no slimnīcām un pārdoti, daži vēl 2005. gadā.

"Es palīdzu vecākiem atrast viņu bērnus, kurus nozaga un pārdeva Gruzijas ārsti," stāstīja Tamuna Museridze.

Žurnāliste stāstīja, ka bērnu pirkt bija dārgi, – cena bijusi līdzvērtīga gada algai. Adopcijas melnais tirgus, kas aptvēra visu Gruzijā, ildzis no pagājušā gadsimta piecdesmito gadu sākuma līdz 2005. gadam.

Žurnāliste uzskata, ka to vadīja organizētie noziedznieki, bet tajā bija iesaistīti arī ārsti, taksometru vadītāji, valdības amatpersonas, kas piegādājušas viltotus dokumentus nelegālajai adopcijai.

"Esmu atkal apvienojusi simtiem ģimeņu, bet nevaru atrast savus bioloģiskos vecākus. Bet es to darīšu. Esmu pārliecināta, ka darīšu. Es viņus atradīšu," sacīja Tamuna Museridze.

2022. gadā Gruzijas valdība sāka oficiālu izmeklēšanu, taču apgalvo, ka lietas ir "ļoti vecas un vēsturiskie dati ir zaudēti". Bet ģimenes visā Gruzijā turpina meklēt savus tuviniekus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti