Maskava un Minska uzsāk vērienīgas militārās mācības Baltkrievijā

Maskava un Minska ir uzsākusi kopīgas militārās mācības Baltkrievijā, kas ilgs līdz pat 26. septembrim. Ukraina to laikā pastiprinās kontroli uz valsts robežas, vēstīja Ukrainas ziņu aģentūra "Unian".

Mācībās piedalīsies vairākas Baltkrievijas bruņoto spēku mehanizētās brigādes, kā arī artilērijas grupa un izlūku bataljons.

"Baltkrievijas bruņotie spēki veiks divpusējas visaptverošas mācības. To mērķis ir uzlabot operatīvo formējumu militārās vadības un kontroles struktūru gatavības līmeni, nodrošinot nepārtrauktu pakļauto spēku un resursu kontroli kaujas operāciju laikā," vēstīja Baltkrievijas Aizsardzības ministrija. 

Tāpat mācībās tikšot pielietota mūsdienīga pieeja karaspēka izmantošanai, balstoties uz mūsdienu bruņoto spēku pieredzi kaujas laukā.

Ukrainas armijas komandieris Serhijs Najevs norādīja, ka, ņemot vērā Baltkrievijas lēmumu rīkot militārās mācības, Ukraina pastiprinās kontroli uz abu valstu robežas.

"Tās [mācības], protams, nerada militārus draudus, taču pastāv zināmas briesmas. Tāpēc mēs savukārt pastiprinām modrību un gatavojam savus spēkus adekvātai reakcijai. Tā ir normāla militārā prakse," sacīja Najevs.

Viņš arī piebilda, ka Ukrainas spēki ir pietiekami, lai neitralizētu iespējamos militāros draudus.

Septembra sākumā Baltkrievijā jau notika Krievijas vadītās Kolektīvās drošības līguma organizācijas bruņoto spēku militārās mācības, kurās piedalījās ap 2500 karavīru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti