Rīta Panorāma

Berlīnes zoodārzā jauni savannas dzīvnieki

Rīta Panorāma

Kas raksturīgs jaunajam Covid-19 paveidam?

Ēģipte nosūta pārveidotu bāzes kuģi palīgā Lībijai

Ēģipte nosūta par kara hospitāli pārveidotu bāzeskuģi palīgā plūdos cietušajai Lībijai

Ēģipte nosūtījusi helikopteru bāzeskuģi "Mistral", kas pārveidots par kara hospitāli, lai palīdzētu Lībijai pēc tur notikušajiem postošajiem plūdiem. Tas tagad ieradies pie Lībijas krastiem, kur uzņems cietušos, kam nepieciešama medicīniskā palīdzība. 

Ēģiptes prezidents Abduls Fatahs al Sisi pirms nedēļas pavēlējis pārveidot helikopteru bāzeskuģi par slimnīcu, lai tas varētu doties palīgā Lībijas cietušajiem iedzīvotājiem, sevišķi Dernas pilsētā, kur ziņots par vairāk nekā 11 tūkstošiem bojāgājušo. Starp upuriem ir arī vairāki simti ēģiptiešu.

Kuģis būs spējīgs uzņemt simtiem cietušo, savos kravas nodalījumos tas ved desmitiem tonnu humānās palīdzības, galvenokārt medikamentus un pirmās nepieciešamības preces.

Pēc postošajiem plūdiem Dernā draud izcelties humānā katastrofa, jo neskaitāmi bojāgājušie joprojām nav atrasti, un tas jebkurā laikā var izraisīt masu saslimšanu, tādēļ Lībijas amatpersonas un veselības organizācijas lūdz jebkādu medicīnisko palīdzību no reģiona valstīm. 

Dernā noticis arī liels protests, kurā iedzīvotāji pauda neapmierinātību ar palīdzības sniegšanu.

Katastrofa ar naftu bagātajā Lībijā ir radījusi retu vienotību valstī, kas kopš 2014. gada ir sadalīta starp konkurējošām valdībām.

Abas valdības ir nosūtījušas humānās palīdzības vienības uz pilsētām citos skartajos apgabalos, taču slikta koordinācija, grūtības saņemt palīdzību vissmagāk skartajos apgabalos un Dernas smagi cietusī infrastruktūra ir apgrūtinājusi palīdzības sniegšanu.

Pilsētas centrā esošie cilvēki, kas piedalījās protestā, aicināja varas iestādes paātrināt katastrofas izmeklēšanu, rosināja ANO izveidot biroju Dernā, steidzami atjaunot pilsētu un piešķirt kompensācijas plūdos cietušajiem.

KONTEKSTS:

2023. gada septembra sākumā Lībiju piemeklēja vētra "Daniels", 11. septembra agrā rītā ostas pilsētā Dernā sabruka divi dambji. No tiem izplūda milzīgas ūdens masas, kas iznīcināja teju ceturto daļu pilsētas ēku un nonāvēja vairāk nekā 11 tūkstošus cilvēku.

Glābšanas darbus pilsētā stipri apgrūtina ne tikai izpostītie ceļi un sarežģītā piekļūšana traģēdijas skartajai apkārtnei, bet arī Lībijas gadiem ilgā kara sekas, korupcija un tas, ka valsti pārvalda divas konkurējošas valdības.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti