Rīta Panorāma

Latvijas Leļļu teātrī ielauzīsies "Gangsteromīte"

Rīta Panorāma

Izvirza apsūdzības Ukrainas Augstākās tiesas priekšsēdētājam

Adrijas jūras baseina valstīs plaši plūdi

Adrijas jūras baseina valstīs plaši plūdi

Adrijas jūras baseina valstīs – Itālijā, Horvātijā un Bosnijā un Hercegovinā sākušies plaši plūdi. Lietusgāzes turpinās, tāpēc situācija varētu kļūt vēl sarežģītāka. Adrijas jūra ir Vidusjūras vistālāk ziemeļos novietotā daļa starp Apenīnu pussalu un Balkānu pussalu. 

Emīlijas–Romanjas reģionā Itālijā ir spēkā sarkanais brīdinājums, jo no krastiem izgājušas vairākas upes un evakuēti vismaz 900 cilvēki. Kādā pašvaldībā izsludināta ārkārtas situācija, jo ūdens straumes pārrāva ceļus un aizskaloja automašīnas. Slikto laika apstākļu dēļ dažviet apturēta vilcienu satiksme un slēgtas skolas.

Jūras otrajā pusē – Horvātijā – šodien gaidāma būtiska ūdens līmeņa paaugstināšanās Savā un citās upēs. Plūdu dēļ četrās pilsētās izsludināts ārkārtas stāvoklis un apmeklētājiem daļēji slēgts Krkas nacionālais parks. Daudzviet radušās satiksmes problēmas un mobilizēti daudzi glābēji un simtiem karavīru.

Līdzīga situācija izveidojusies Bosnijas rietumu daļā, kur vietām divās diennaktīs nolijuši 83 litri ūdens uz kvadrātmetru. Piemēram, Bihačas pilsētā un tās apkaimē izsludināts oranžais brīdinājums, applūdušas vismaz 50 ēkas un slēgti vairāki ceļi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti