Putins kritizē Krievijas pilsoņu izraidīšanu no Latvijas

Krievijas diktators Vladimirs Putins otrdien kritizējis Krievijas pilsoņu izraidīšanu no Latvijas, ko viņš raksturojis kā draudu Krievijas drošības interesēm.

"Tas, kas pašlaik notiek Latvijā un citās Baltijas republikās – kad krievu cilvēkus vienkārši izmet aiz kordona... Saprotiet, tās ir ļoti nopietnas lietas, kas tieši skar mūsu valsts drošību," paziņoja Putins, tiekoties ar Krievijas pašvaldību vadītājiem.

Domājams, ka uz šādiem izteikumiem viņu rosināja Krievijas pilsoņa Borisa Katkova izraidīšana no Latvijas.

82 gadus vecais Katkovs bija Krievijas militārais pensionārs, kurš ilgus gadus vadījis Latvijas un Krievijas sadarbības asociāciju.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis ("Jaunā Vienotība") pēc Valsts drošības dienesta iniciatīvas iekļāva Katkovu Latvijas "melnajā sarakstā". Šāds solis sperts, ņemot vērā Katkova ilgstošo un sistemātisko darbošanos Krievijas interesēs.

Nedēļas nogalē Katkovs tika izraidīts no Latvijas. Šis gadījums ļoti plaši tika atspoguļots Krievijas propagandas medijos.

Katkovs žēlojās, ka Latvijā nodzīvojis 57 gadus, šeit palikusi viņa sieva, bērni un mazbērni.

Latvijā viņš ieradās no Kaļiņingradas apgabala padomju okupācijas laikā; ilgu laiku darbojies PSRS armijas struktūrās.

Pēc izraidīšanas no Latvijas Katkovs devies uz Kaļiņingradas apgabalu, kur vietējās varasiestādes sola par viņu parūpēties un nodrošināt mitekli.

Izraidīšana no Latvijas pašlaik draud vairāk nekā 1000 Krievijas pilsoņu, kas nav iesnieguši dokumentus uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti