150 Bangladešas karavīriem piespriež nāvessodu par dumpi

Tiesa Bangladešā otrdien piesprieda vismaz 150 karavīriem nāvessodu par piedalīšanos 2009.gada dumpī, kurā tika noslepkavoti vairāki desmiti armijas virsnieku, paziņoja prokurors.

Vismaz 350 citiem karavīriem, kas apsūdzēti saistībā ar šo dumpi, tika piespriesti cietumsodi.

Dumpis 2009.gada 25.februārī sākās robežsardzes formējuma „Bangladešas Strēlnieki" štābā Dhakā un ilga 30 stundas. Tā gaitā tika noslepkavoti 74 cilvēki, tostarp desmitiem armijas virsnieku, sacērtot viņus ar mačetēm, sadedzinot vai spīdzinot līdz nāvei. Līķi tika iemesti kanalizācijā vai seklos kapos.

Saistībā ar šo dumpi apsūdzības izvirzītas pavisam 823 karavīriem.

Formējuma „Bangladešas Strēlnieki" karavīri sadumpojās pret virsniekiem, pieprasot lielāku algu, karjeras iespējas, pārtikas izdalīšanu un brīvdienas. Dumpinieki atklāja uguni ar šautenēm, ložmetējiem, artilēriju un citiem ieročiem un sagūstīja formējuma štābā Dhakā virsniekus un viņu ģimenes locekļus - vairāk nekā 100 cilvēku.

Dumpinieki nākamās dienas rītā sāka atbruņoties un atbrīvot gūstekņus pēc tam, kad premjerministre Šeiha Jasina piekrita izpildīt viņu prasības un piedāvāja amnestiju. Tomēr pēc tam tika ziņots par jaunām apšaudēm „Bangladešas strēlnieku" štābā Dhakā un dumpja izplatīšanos uz citām pilsētām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Pasaulē
Ziņas
Jaunākie
Interesanti