Pasaules panorāma

Indija G20 samitā piesaka sevi kā uzlecošo lielvaru

Pasaules panorāma

Latviju apmeklē pasaulslavenais Ēģiptes arheologs Zahi Havass

Polija vada plašas militārās mācības Baltijas jūrā

NATO mācībās Baltijas jūrā meklē nesprāgušus lādiņus un mīnas

Baltijas jūrā notiek NATO rīkotās plašas militārās mācības "Northern Coasts 2023". Pašlaik pie Latvijas un Igaunijas krastiem atrodas 30 NATO kaujas kuģi, no tiem puse ir pretmīnu vienības, bet Baltijas jūras dzelmē atrodas ap 60 tūkstošiem nesprāgušu lādiņu un mīnu, norādīja Polijas jūras spēkos. 

"Northern Coasts 2023" mācību mērķis ir stiprināt drošību Baltijas jūras piekrastē. Tās notiks trīs posmos un par norisi ir atbildīgs poļu militārais kuģis. Laikā kad to apmeklēja LTV filmēšanas komanda, drīzumā bija gaidāms mācību posms, kurā jūrasspēki turpināja attīrīt Baltijas jūras dzelmi no sprādzienbīstamiem objektiem. Tas gan nav galvenais mācību uzdevums.

"Mēs esam viena no četrām jūras spēku grupām, kura tiek raksturota kā ļoti augstas gatavības grupa. Galvenais uzdevums ir turpināt un uzturēt visus labā gatavībā, lai būtu pārliecība, ka mēs esam gatavi brīdi, kad nepieciešams," stāstīja NATO 1. pastāvīgās jūras pretmīnu grupas komandieris Pjotrs Bartoševičs.

Sprādzienbīstamie objekti tiek atrasti katru reizi, kad notiek šādas mācības, piebilda komandieris:

"Aptuveni 60 tūkstoši nesprāgušu bumbu, mīnu un torpēdu joprojām ir Baltijas jūras dzelmē. Mums ir ļoti precīzi dati no Latvijas, Igaunijas, Zviedrijas un Vācijas datu centra par vietām, kur ir augsta varbūtība fiksēt mīnas.

Uz poļu komandkuģa, uz kura pašlaik atrodamies, ar mums sadarbojas Latvijas ūdenslīdēju grupa, kuri darbosies ar nesprāgušajiem lādiņiem."

Karavīri uz kuģu klājiem nebūt nav vienīgie poļi, kuri pašlaik aizvada mācības sadarbojoties ar Latvijas bruņotajiem spēkiem. Polijas vēstniece Latvijā norāda, ka pašlaik Latvijā ir vairāk nekā 200 poļu karavīru, kas tādējādi apliecina sabiedroto atbalstu.

"Viss tas, ko Polija dara kopš jau iestāšanās NATO un īpaši jau pusotru gadu, kad Krievija uzbruka Ukrainai, ir liels apliecinājums tam, ka mēs ļoti stingri uzstājam par mūsu drošības reģionu. Protams arī par Baltijas jūras reģionu," teica Polijas vēstniece Latvijā Monika Mihališina.

Pašlaik vienības kuģi atrodas Latvijas un Igaunijas piekrastē un meklē nesprāgušus objektus. Notiek arī kaujas mācību uzdevumi un savstarpējās sadarbības prasmju pārbaudes starp NATO karavīriem.

Mācības turpināsies līdz 24. septembrim.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti