Bruņoto grupējumu sadursmes Lībijā aptur Tripoles civilās lidostas darbību

Lībijas galvaspilsētu satricinājušas smagas kaujas starp diviem galvenajiem bruņotajiem grupējumiem, kas saistīti ar Tripolē bāzēto valdību, liekot apturēt lidojumus no pilsētas vienīgās civilās lidostas.

Kaujas starp 444. brigādi un RADA Speciālajiem atturēšanas spēkiem sākās pirmdienas vakarā un turpinās arī otrdien, paziņoja Iekšlietu ministrijas amatpersona.

Sadursmes galvenokārt notikušas Tripoles austrumu priekšpilsētās. Pagaidām nav ziņu par bojāgājušajiem.

Pirmdienas izskaņā sociālajos medijos tika publicēti attēli, kuros redzamas bruņumašīnas un bruņoti pikapi Tripoles austrumos un dienvidos pēc 444. brigādes komandiera Mahmuda Hamzas aizturēšanas Mitigas lidostā, RADA kontrolētajā teritorijā.

Situācija saasinājās drīz pēc tam, kad tika paziņots, ka RADA spēki ir aizturējuši 444. brigādes vadītāju, nepaskaidrojot, vai tas noticis pēc tiesas pavēles vai citu iemeslu dēļ, sacīja amatpersona.

Tripolē bija redzami dūmi, un blīvi apdzīvotajā Ain Zaras priekšpilsētā bija dzirdams šāvienu troksnis. Vēlāk sadursmes notika arī rajonos netālu no lidostas un Tripoles universitātes, kas paziņoja par mācību pārtraukšanu.

Mitigas lidostā tika apturēta gaisa satiksme, un lidojumi novirzīti uz Misrātas lidostu, kas atrodas aptuveni 180 kilometrus uz austrumiem.

Kopš 2011. gada, kad NATO atbalstītās sacelšanās gaitā tika gāzts un nogalināts ilggadējais diktators Muammars Kadafi, Lībijā valda haoss. Uz kontroli pretendē divas konkurējošas valdības un daudzi kaujinieku grupējumi.

444. brigāde ir saistīta ar Lībijas Aizsardzības ministriju un tiek uzskatīta par disciplinētāko valstī. Tā kontrolē Tripoles dienvidu priekšpilsētas, kā arī Tarhunu un Benī Valīdu, un ceļus, kas savieno galvaspilsētu ar valsts dienvidiem.

RADA spēki, kurus vada Abdels Raufs Karahs, ir spēcīgs ultrakonservatīvs kaujinieku grupējums, kas darbojas kā Tripoles policija, aizturot gan aizdomās turētos džihādistus, gan parastos noziedzniekus.

RADA uzskata sevi par neatkarīgu no Iekšlietu un Aizsardzības ministrijām un kontrolē Tripoles centrālo un austrumu daļu, kā arī Mitigas gaisa bāzi, civilo lidostu un cietumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti