Lībijas amatpersonas: Plūdos bojāgājušo skaits sasniedzis 20 000

Lībijas ostas pilsētā Dernā bojāgājušo skaits, visticamāk, sasniedzis 20 000, pavēstīja pilsētas mērs. Skaitlis esot balstīts uz to, cik daudz apkaimju ir pilnībā izpostītas. Kamēr pilsētā turpinās glābšanas darbi un zem gruvešiem iesprostoto cilvēku meklēšana, jaunus draudus pilsētai rada piesārņots ūdens, līķu maisu trūkums un slimību izplatīšanās.

ANO ir brīdinājusi, ka Lībijā ir piesārņotas ūdenskrātuves, kas būtiski apdraud cilvēku veselību.

"Cilvēkiem ir nepieciešams dzert, un, ja viņi sāks dzert piesārņotu ūdeni, mēs varam pieredzēt sekundāru slimību un pat bojāgājušo vilni," sarunā ar BBC vērtēja ANO Humānās palīdzības koordinācijas biroja (OCHA) pārstāvis Jenss Lerke.

Organizācija uz plūdu skarto ostas pilsētu Dernu ir novirzījusi palīdzību, tostarp savus spēkus un pārtikas krājumus.

"Mēs tur esam nosūtījuši specializētu palīdzības komandu, kas strādās kopā ar tur esošajiem brīvprātīgajiem un palīdzētu koordinēt lielo darbu, kas mums priekšā," sacīja Lerke.

Zināms, ka Dernā ieradušās arī glābēju komandas no Ēģiptes, Turcijas un Kataras.

Izpostītā Dernas pilsēta Lībijā pirms un pēc plūdiem
Izpostītā Dernas pilsēta Lībijā pirms un pēc plūdiem

Daudzu cilvēku mirstīgās atliekas joprojām iesprostotas zem gruvešiem vai ieskalotas jūrā. Pilsētā ļoti trūkst līķu maisu, kur ievietot bojāgājušos.

Dernas pludmale ir noklāta ar drēbēm, mēbelēm un bērnu rotaļlietām no cietušo mājām, bet jūra turpina izskalot bojā gājušos iedzīvotājus.

Lībijas Tripoles administrācija ir aicinājusi valsts prokuroru sākt izmeklēšanu par divu dambju sabrukšanu, kas izraisīja postošos plūdus Dernas pilsētā, ziņoja BBC.

Pie atbildības tikšot saukti visi, kas pieļāvuši kļūdas vai nolaidību dambju apkopē, kā arī tie, kas kavē starptautiskās palīdzības ierašanos, vēstīja Lībijas mediji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti