Filipīnu tiesa attaisno Nobela Miera prēmijas laureāti apsūdzībās par izvairīšanos no nodokļiem

Filipīnu tiesa pirmdien attaisnoja 2021. gada Nobela Miera prēmijas laureāti žurnālisti Mariju Resu un viņas vadīto interneta mediju "Rappler" lietā par izvairīšanos no nodokļiem. Lieta ierosināta laikā, kad Filipīnu prezidents bija Rodrigo Duterte. Resa uzskata, ka pret viņu uzsāktā izmeklēšana ir politiska atriebība.

Pēc tiesas sprieduma pasludināšanas Resa paziņoja, ka tas stiprina viņas apņēmību turpināt darbu, neraugoties uz politisko vajāšanu un uzbrukumu preses brīvībai.

Šo lietu pret Resu un "Rappler" ierosināja laikā, kad Filipīnu prezidents bija Rodrigo Duterte.

Resa uzskata, ka pret viņu uzsāktās izmeklēšanas bija Dutertes atriebība par "Rappler" publikācijām, kas kritizēja Dutertes izvērsto asiņaino karu pret narkotikām, kā arī izgaismoja amatpersonu korupciju. 

Pret Mariju Resu un "Rappler" ir ierosinātas vēl vairākas izmeklēšanas. Vienā lietā tiesa ir atzinusi žurnālisti par vainīgu neslavas celšanā. Ja Resa zaudēs arī apelācijas lietā, tad viņai var draudēt līdz pat septiņiem gadiem cietumā. Varasiestādes arī ir piedraudējušas slēgt "Rappler" par to, ka medijs, iespējams, ir pārkāpis Filipīnu konstitūcijā ierakstīto aizliegumu ārvalstniekiem iegūt īpašumtiesības vietējos medijos

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti