Somijas policija: Apšaudi skolā sarīkojušo bērnu apcēluši vienaudži

Somijas policija ceturtdien paziņoja, ka 12 gadus vecais zēns, kurš tiek turēts aizdomās par klasesbiedra nošaušanu un divu meiteņu ievainošanu kādā skolā Helsinku piepilsētā, visticamāk, bija plānojis šo uzbrukumu.

Somija joprojām pārdzīvo šoku pēc apšaudes, kas otrdienas rītā notika skolā valsts ceturtajā lielākajā pilsētā Vantā, uz ziemeļiem no galvaspilsētas.

"Sākotnējā izmeklēšanā ir atklāti fakti, kas liecina, ka uzbrukums bija plānots," paziņojumā norādīja detektīvinspektors Marko Sarka, kurš vada izmeklēšanu. 

"Aizdomās turētā īpašumā izņemto ierīču, piemēram, telefona un datora pārbaudēs ir atrasti materiāli, kas apstiprina šo versiju," norādīja likumsargs.

Policija trešdien paziņoja, ka aizdomās turētais jaunietis nopratināšanas laikā sacījis, ka skolā tika apcelts un tas viņu motivējis pastrādāt šo noziegumu.

Kārtībsargi arī norādīja, ka zēns Viertolas skolā mācās tikai kopš šī gada sākuma.

Nogalinātais bērns – arī 12 gadus vecs somu zēns – mira notikuma vietā, un aizdomās turamais jau bija aizbēdzis no skolas, kad notikuma vietā pēc izsaukuma ieradās policija. 

Informāciju par šaušanu kārtībsargi saņēma neilgi pēc pulksten deviņiem rītā.

Aizdomās turamais aptuveni stundu pēc nozieguma paveikšanas tika aizturēts jau Helsinkos un policistiem nepretojās.

Vecuma dēļ viņš nav saucams pie kriminālatbildības, tāpēc viņu nevar aizturēt, bet viņš ir nodots bērnu labklājības iestādēm.

Šaušanā izmantotā pistole piederēja zēna tuvam radiniekam, ziņoja policija. Šobrīd tiek izmeklēts, kā viņš pie tās ticis.

Abas apšaudē ievainotās meitenes joprojām atrodas slimnīcā, taču policisti jau tuvākajās dienās cer kādu no viņām nopratināt.

Viertolas skolā strādā aptuveni 90 darbinieku un mācās 800 skolēnu vecumā no septiņiem līdz 15 gadiem, un tā ir atvērta arī nākamajās dienās pēc apšaudes, taču skolēnu mācību dienas bija saīsinātas.

Ceturtdien policija paziņoja, ka izmeklēšana norit "ļoti strauji, ņemot vērā apstākļus", taču norādīja, ka provizoriskās izmeklēšanas pabeigšanai būs vajadzīgi vairāki mēneši.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
%;">
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti