Šorttrekists Puķītis iegūst 15.vietu 500 metru distancē pasaules čempionātā

Šorttreka slidotājs Roberto Puķītis sestdien pasaules čempionātā Seulā ieguva 15.vietu 500 distancē, netiekot tālāk par ceturtdaļfinālu, savukārt pusfinālā viņš startēja 1500 metros, kur ieņēma 21.vietu, liecina organizatoru informācija. Abās distancēs sacensību turpinājums latvietim izvērtās neveiksmīgs.

Puķītis savā ceturtdaļfināla skrējienā 500 metru distancē palika bez rezultāta un kopvērtējumā tika ierindots 15.vietā. Par pasaules čempionu Dienvidkorejas galvaspilsētā kļuva finālā uzvarējušais Ungārijas šorttrekists Šandors Liu Šaoliņs.

Savukārt 1500 metru pusfinālā Puķītis savā skrējienā palika pārliecinoši pēdējais un distances kopvērtējumā bija pēdējais no pusfinālu dalībniekiem. Zelta medaļu finālā izcīnīja ķīnietis Haņs Tiaņjui.

Pasaules čempionātā svētdien sadalīs medaļas 1000 metru distancē, kur Puķītis ceturtdaļfinālā neiekļuva. Pēc divām distancēm sacensību kopvērtējumā Puķītis ieņem 16.vietu.

Jau vēstīts, ka vēl viens Latvijas sportists Roberts Zvejnieks nevienā no trim distancēm priekšsacīkstēs netika tālāk par pirmo kārtu. Zvejnieks ieguva 31.vietu gan 500 metros, gan trīsreiz garākā distancē.

Pasaules čempionātā nosaka medaļniekus gan atsevišķās disciplīnās, gan individuāli daudzcīņā, kur astoņi labākie pēc trijās distancēs gūto punktu summas svētdien sacentīsies 3000 metru superfinālā. Seulā nestartē Eiropas čempions Semjons Jeļistratovs, jo Krievijas sportistam dopinga analīzēs atrada kopš 1.janvāra sportā aizliegto meldoniju.

Šosezon pēc savainojuma sadziedēšanas Puķītis februāra sākumā atgriezās sacensību apritē Pasaules kausa izcīņā. Pērn Puķītis pasaules čempionātā ieguva 7.vietu 1000 metros.