Sadaļas Sadaļas

Siguldas trase būs gatava olimpisko spēļu uzņemšanai

Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā Siguldā – šāds vārdu salikums izskanēja pirms trim gadiem, kad izdevās pārliecināt Starptautisko Bobsleja un skeletona federāciju, ka Latvijā, ņemot vērā trases nepiemērotību četrinieku ekipāžām, var organizēt divus divnieku posmus, bet četriniekus – kādā no citām trasēm.

Saņemot zaļo gaismu, latvieši ar kārtīgu lauku sētas centību sagatavoja Siguldas trasi, lai tajā var ierasties pasaulē labākie atlēti un Gaujas krastā aizvadītu Pasaules kausa posmu.

“Gandarījums, ka mājās notiek tādi svētki un savu skatītāju priekšā. Viss tik mājīgi,” norādīja Latvijas skeletona izlases treneris Mihails Arhipovs, piebilstot, ka sen jau gaidījis šo notikumu.

Augstākā līmeņa sacensības, kurās latviešu organizatori centās atdarināt līmeni pēc olimpisko spēļu mērauklas, kalpoja par atskaites punktu Latvijas un Zviedrijas kopīgajam projektam 2026. gadā rīkot olimpiskās spēles. Siguldā vienkopus satikās visu renes sporta veidu jumta federācijas, lai pārliecinātos par spēju Siguldas trasē uzņemt olimpiskās spēles. Tostarp tika prezentēts trases potenciālais pārbūves projekts.

“Manuprāt, šīs sacensības ir pielīdzināmas olimpisko spēļu līmenim. Pasaules kauss bobslejā un skeletonā ir patiesi iespaidīgs notikums. Mēs esam gandarīti, ka Siguldas pašvaldība, Latvijas Olimpiskā komiteja un Latvijas valdība atbalsta mūsu pieteikumu rīkot olimpiskās spēles. Uzskatu, ka Siguldas trases darbinieku līmenis ir ļoti augsts, var redzēt, ka cilvēki šeit izprot renes sporta veidus. Atrodoties Siguldas trases tuvumā, var just sporta veida strāvojumu. Tāpēc esmu priecīgs, ka Sigulda ir mūsu partneris,” LTV raidījumam “Sporta studija” pastāstīja Zviedrijas olimpiskās komitejas izpilddirektors Pīters Reinebo.

Tas, vai olimpiskās spēles notiks Zviedrijā un Latvijā, ir atkarīgs no abu valstu valdības atbalsta, kas kopumā ir saņemts, bet, protams, galvenokārt no tā, vai jūnija beigās Starptautiskās Olimpiskās komitejas balsojumā Stokholmas kandidatūra saņems vairāk balsu nekā Itālijas konkurentu pieteikums. Tomēr jau šobrīd atzinīgus vārdus par Siguldu saka atlēti, gan arī starptautiskās federācijas pārstāvji.

“Šī trase diezgan spēcīgi apsteidz citas trases ar organizāciju, ir noķerta svētku sajūta, gan ir prieks braukt un atrasties šeit,” noteica pasaules titulētākais skeletonists Martins Dukurs. Savukārt Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas žūrijas pārstāvis Gatis Gūts uzsvēra, ka Siguldas trese ne ar ko neatšķiras no pārējās pasaules, daudzas lietas pat esot labākas nekā citur. Viņš esot dzirdējis, ka visi ir ļoti apmierināti.

Pasaules kausa atmosfēru Siguldā palīdz radīt arī Līva Oliņa, kur jau trešo gadu rada Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas mediju saturu. Viņas pārziņā ir parādīt sacensības no citas, nedaudz nenopietnas puses. Viņa gan apzinās, ka šis it kā nenopietnais saturs ir ļoti svarīgs.

Sigulda pierādīja, ka var uzņemt augstākā līmeņa sacensības bobslejā un skeletonā. Skatītāji, spītējot ne tik patīkamajiem laika apstākļiem, rādīja īstu svētku sajūtu.

“Trase mums ir laba, grūta un atbilstoša,” atzina sporta žurnālists un komentētājs Māris Rīmenis. Viņš uzsvēra, ka vēl jāatrisina daudzas problēmas – jāpielāgo trase četriniekiem, jāpaplašina starta māja un jādomā arī par loģistiku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt