Pāris centimetru šķir Puķīti no pusfināla šorttrekā; izstājas arī Zvejnieks

Latvijas šorttreka slidotāji Roberto Puķītis un Roberts Zvejnieks sestdien Phjončhanā ieņēma attiecīgi trešo un ceturto vietu savā 1000 metru ceturtdaļfināla skrējienā olimpiskajās spēlēs, izstājoties no tālākas cīņas.

(papildināts pēc fināla)
Praktiski vienlaikus finišēja trīs sportisti, un tikai pēc fotofiniša aplūkošanas trešo vietu saņēma Puķītis. No vietas pusfināla viņu šķīra vien nepilna sekundes simtdaļa. Tikmēr Zvejnieks finišēja ceturtajā vietā.

Puķītis un Zvejnieks cīnās par vietu pusfinālā

Vietu pusfinālā izcīnīja ungārs Šaoliņs Šandors Liu un Čārlzs Hamelins no Kanādas. Savukārt Ķīnas pārstāvis Vu Dadzjins saņēma diskvalifikāciju.

Latvijas sportisti slidojumu iesāka piesardzīgi, nonākot abās pēdējās vietās. Pēdējos apļos gan Puķītis, gan Zvejnieks lūkojās pēc iespējas apsteigt pretiniekus, tomēr pietiekami lielas kļūdas no sāncenšiem nesagaidīja, neiekļūstot pusfinālā.

Vēlāk finālā olimpisko zeltu ieguva kanādietis Semjuels Džirards, vietas uz pjedestāla zemākajiem pakāpieniem atstājot amerikānim Džonam Henrijam Krīgeram un mājiniekam Seo Jiram.

Sacensību kopvērtējumā 11.vietu ieguva Puķītis, savukārt Zvejnieks tika ierindots 15. pozīcijā.

Sievietēm 1500 metru distancē par olimpisko čempioni kļuva Dienvidkorejas šorttrekiste Čoi Mindžonga.