Apstiprina pasaules čempionāta bobslejā un skeletonā rīkošanu Kēnigszē

Sočiem atņemtais 2017.gada pasaules čempionāts bobslejā un skeletonā februārī risināsies Kēnigszē trasē Vācijā, pirmdien apstiprināja Starptautiskā bobsleja un skeletona federācija (IBSF). Kēnigszē jau iepriekš tika uzskatīta par favorīti, lai gan pretendentu vidū neoficiāli bija minētas arī citas trases.

Rēķinoties ar vairāku valstu sportistu, tostarp Latvijas skeletonistu atteikumu startēt Sočos, IBSF iepriekš decembrī atteica pasaules čempionāta rīkošanu Sočos. Lai gan sportistu lielākie iebildumi bija pret sacensību rīkošanu Krievijā, ko vaino valsts atbalstītas dopinga sistēmas uzturēšanā, IBSF atteikums Sočiem bija ieturēts neitrālākā formā, norādot uz pretrunīgo gaisotni, kas novērstu galveno uzmanību no sportiskiem notikumiem trasē.

IBSF uzskata, ka sacencību pārcelšana uz Kēnigszē minimāli ietekmēs komandu ceļošanu un organizatorisku jautājumu risināšanu, kā arī ļaus nemainīt sacensību norises laiku no 13. līdz 26.februārim.

Kēnigszē arī spēšot pasaules čempionātā pienācīgi nodrošināt trases pieejamību sportistiem.

Citu pretendentu uz pasaules čempionāta rīkošanu vidū iepriekš vēl minēja Sanktmoricu Šveicē, kā arī bija versija, ka sacensības varētu risināties Ziemeļamerikā, tomēr Kēnigszē jau sākotnēji uzskatīja par IBSF ticamāko izvēli. Turklāt gada sākumā Pasaules kausa sacensību sērija risināsies Eiropā, tādēļ komandām būtu sarežģīti uz pasaules čempionātu doties pāri okeānam. Janvāra beigās Kēnigszē risināsies Pasaules kausa posms.

Latvijas skeletona izlase iepriekš apliecināja, ka pasaules čempionātā startēs jebkurā citā trasē, bet nebrauks uz Sočiem.

Arī Krievijas izlases vadība pēc neapmierinātības ar Soču svītrošanu sacensību kalendārā vēlāk apliecināja, ka negrasās boikotēt pasaules čempionātu pēc tā pārcelšanas uz citu trasi.

Tuvākajās dienās tiks izstrādāts precīzs treniņu un sacensību grafiks divām pasaules čempionāta nedēļām, vēstīja Latvijas Bobsleja un skeletona federācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Ziemas sports
Sports
Jaunākie
Interesanti