Volejbolisti zaudē baltkrieviem PČ kvalifikācijā, sievietēm pirmā uzvara (papildināts)

Latvijas vīriešu volejbola izlase sestdien Igaunijā ar 0:3 zaudēja Baltkrievijai 2014.gada pasaules čempionāta (PČ) pirmās kvalifikācijas kārtas grupas spēlē, informēja organizatori. Analoģiskā PČ kvalifikācijas turnīrā sievietēm Latvijas volejbolistes Daugavpilī tika pie uzvaras, ar 3:0 pārspējot Lietuvu.

(papildināts ar Latvijas sieviešu izlases uzvaru)
Sieviešu izlase saglabā izredzes grupā ieņemt vismaz 2.vietu un iekļūt nākamajā kvalifikācijas kārtā. Galvenā trenera Jāņa Leiša vadītā sieviešu valstsvienība piektdien zaudēja grupas līderei Igaunijai (0:3), bet svētdien vēl spēlēs pret Islandi.

Raimonda Vildes vadītā vīriešu izlase sestdien pirmajos divos setos spraigā cīņā galotnē piekāpās ar 24:26, bet trešajā setā Baltkrievija izvirzījās vadībā ar 11:1, kas ļāva tai pārliecinoši uzvarēt ar 25:16.

Latvijas volejbolisti pirmajā spēlē ar 3:0 uzveica Dāniju, savukārt grupas turnīra noslēgumā svētdien Rakverē spēlēs pret mājiniekiem igauņiem, kas piektdien pirmajā cīņā ar 3:1 pārspēja baltkrievus. Grupas uzvarētāji tiks kvalifikācijas trešajā kārtā, bet otrās vietas īpašnieki cīņu turpinās otrajā kvalifikācijas kārtā.

Vīriešu izlase par galveno mērķi izvirzījusi jūnijā izslēgšanas spēlēs pret Turciju iekļūt Eiropas čempionāta finālturnīrā, un spēles PČ kvalifikācijā vairāk uzskata par labu pārbaudi, kurā sasniegtais rezultāts arī nav vienaldzīgs.

Kvalifikācijas sistēma iekļūšanai turpmākajās kārtās sievietēm ir tāda paša kā vīriešiem.