Pludmales volejbols

Intervija ar Samoilovu/Šmēdiņu pēc kungu fināla

Pludmales volejbola čempionāta posma laureātu apbalvošana

Spēļu apskati

Samoilovs/Šmēdiņš un Graudiņa/Kravčenoka uzvar pludmales volejbola posmā Jūrmalā

Visās spēlēs uzvaras guvušie Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka sieviešu turnīrā svētdien palika nepārspēti Latvijas pludmales volejbola čempionāta posmā Jūrmalā. Abi dueti ir guvuši uzvaras abos aizvadītajos sezonas posmos.

Ar otro numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš finālā trijos setos pārspēja turnīra galvenos favorītus Mārtiņu Pļaviņu/Edgaru Toču - 2:1 (21:14, 25:27, 15:10). Sievietēm otrā posma titula mačā Graudiņa/Kravčenoka ar 2:0 (21:18, 21:10) pieveica lietuvietes Ievu Dumbauskaiti/Gerdu Grudzinskaiti.

Ātrākie Samoilovs/Šmēdiņš pirmie ieguva nelielu pārsvaru fināla pirmajā setā, kura vidū bija vadībā ar 12:7 un galotne jau kļuva par formalitāti. Otrā seta sākumā veiksmīgāk darbojās Samoilovs/Šmēdiņš, taču nenoturēja trīs punktu pārsvaru un nonāca iedzinējos, līdz spraigā un ilgā noslēgumā, cīņai ritot punkts punktā, mazāk kļūdu pieļāva viņu pretinieki. Izšķirošajā trešajā setā Samoilovs/Šmēdiņš sāka iespaidīgi ar 4:0 un vairs nebija apturami.

Intervija ar Aleksandru Samoilovu un Jāni Šmēdiņu

Samoilovs fināla noslēgumā intervijā Latvijas Televīzijā teica, ka tika sasniegts galvenais mērķis posmā uzvarēt, bet skatītājiem tā bija iespēja izbaudīt augstākā līmeņa pludmales volejbolu. Savukārt Šmēdiņš pastāstīja, ka duets centās nepieļaut daudz kļūdu servēs, lai lieki nedāvinātu punktus pretiniekiem.

Intervija ar Rihardu Finsteru

Pirms kungu fināla viens no Samoilova/Šmēdiņa treneriem Rihards Finsters intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka duets ieguldījis lielu darbu ātruma uzlabošanai. Finsters uzsvēra, ka gan Šmēdiņš, gan Samoilovs ar katru nedēļu paliek ātrāki. Finsters priecājās arī par Toču, kas savulaik bija viņa pārinieks pludmales volejbola laukumā.

Sieviešu finālā lietuvietes savām titulētākajām konkurentēm turēja līdzi, kamēr mājinieces pirmā seta vidū ieguva pāris punktu pārsvaru, ko veiksmīgi saglabāja. Otrajā setā Graudiņa/Kravčenoka jau sākumā nodrošināja trīs punktu vadību un vairs neļāva pretiniecēm ko pasākt. Kravčenokas teicamas serves un Graudiņas efektīva darbība blokā palīdzēja panākt 10:3, no kā lietuvietes atgūties vairs nespēja.

Intervija ar Tīnu Graudiņu un Anastasiju Kravčenoku

Intervijā pēc uzvaras abas spēlētājas slavēja viena otru par labu sniegumu. Tīna uzsvēra, ka Nastjas iespaidīgās serves viņai ļāvušas pie tīkla gluži vai atpūsties, kamēr Kravčenoka cildināja komandas biedreni par spēli pie tīkla.

Kravčenoka atzina, ka vēl ir grūti izvērtēt, cik daudz līdz vasaras vidum abām izdevies progresēt. Gatavošanās turpinājumā duets dosies uz 10 dienu ilgiem treniņiem Polijā, no kurienes atgriezīsies mājās uz čempionāta posmu Daugavpilī.

Intervija ar treneri Andri Krūmiņu

Otro uzvaru divos posmos guvušo Graudiņas/Kravčenokas treneris Andris Krūmiņš pirms finālmača intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka duets vēl nav labākajā formā, tādēļ uzmanība jāpievērš savai spēlei, nevis tik daudz pretiniecēm.

Dāmām spēlē par 3.vietu mājinieces Varvara Brailko un Anete Namiķe ar 2:1 (20:22, 21:16, 15:8) uzvarēja Igaunijas duetu Helēni Holasu/Līsu Sometsu.

Intervija ar Varvaru Brailko/Aneti Namiķi

Namiķe pēc uzvaras spēlē par 3.vietu intervijā Latvijas Televīzijā pastāstīja, ka duetam nav ierastas tik spraigas cīņas kā pret igaunietēm, jo biežāk tiek gūtas uzvaras ar lielu pārsvaru, vai arī tikpat izteikti pārākas ir pretinieces. Namiķe atzina, ka Jūrmalā neizdevās tiks veiksmīgs posms kā Ventspilī, jo fināls palika nesasniegts. Savukārt Brailko pastāstīja, ka arī U-18 līmenī ir spēcīgas konkurentes, kas jau ir salīdzināmas ar pieaugušo vecuma spēlētājām.

Vīriešiem divu Lietuvas duetu cīņā par 3.vietu Patriks Stankevičs/Audris Knašs ar 2:1 (21:23, 21:16, 17:15) pārspēja Arturu Vasiļjevu/Robertu Juhneviču.

Turnīra laureātu apbalvošana

Gan Pļaviņš/Točs, gan pirmā posma uzvarētāji Samoilovs/Šmēdiņš līdz finālam aizkļuva bez zaudējumiem. Pusfinālā svētdien Pļaviņš/Točs ar 2:0 (21:19, 21:12) uzvarēja Vasiļjevu/Juhneviču turpretim Samoilovs/Šmēdiņš bija pārāki par Stankeviču/Knašu - 2:0 (21:18, 21:15).

Arī Graudiņa/Kravčenoka iepriekš turnīrā uzvarēja gan visās spēlēs grupā un ceturtdaļfinālā, gan pusfinālā, kur divos setos ar 2:0 (21:17, 21:11) pārspēja Holasu/Sometsu. Tikpat veiksmīgi turnīru līdz finālam aizvadīja ar trešo numuru izliktās Dumbauskaite/Grudzinskaite, kam pirmā spēle pret Latvijas pludmales volejbolistēm bija pusfinālā, ar 2:0 (21:17, 21:15) uzveicot potenciāli otro spēcīgāko pāri Brailko/Namiķi un revanšējoties par neveiksmi savstarpējā duelī pusfinālā iepriekšējā posmā Ventspilī.